100 Konut   
 Bağış 
Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN ATO'DA AŞURE DAĞITTI

-BARAN: "GÖNÜLLERİMİZİ KERBELA ÇÖLÜNE DÖNÜŞTÜRMEMEK İÇİN HER ZAMAN KARDEŞLİK HUKUKUNU GELİŞTİRMEYE İHTİYACIMIZ OLDUĞUNU UNUTMAMALIYIZ"

 

9 EKİM 2018 - Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Muharrem Ayı münasebetiyle Oda personeli ile işlem yapmak üzere ATO'ya gelen üyelere aşure ikram etti. Aşure kazanının başına geçerek, kaselere aşure dolduran Baran, "Gönüllerimizi Kerbela çölüne dönüştürmemek için her zaman kardeşlik hukukunu geliştirmeye ihtiyacımız olduğunu unutmamalıyız" dedi.

Ankara Ticaret Odası'nda inanç tarihinde önemli bir yeri olan Muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıtımı etkinliği düzenlendi. Oda yemekhanesinde aşure kazanının başına geçerek dağıtım yapan ATO Başkanı Baran, Muharrem ayında Kerbela hadisesinin anıldığını hatırlattı. Aşurenin bereket anlamına da geldiğini kaydeden Baran, "Muharrem ayında yaşadığımız Aşure geleneğimiz, toplumumuzun birlik ve beraberliğinin açık bir göstergesidir. Bugün de dayanışma ve beraberliğimizin simgesi olan Aşureyi "bereketin sırrı paylaşmaktır" diyerek paylaşıyoruz" diye konuştu.

-"AŞURE GİBİ BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLMALIYIZ"-

Sorunların çözümü için birlik ve beraberlik vurgusu yapan Baran, "Bizler aynı ağacın meyvesiyiz, aynı tarlanın ürünüyüz. Kim ne derse desin, kim ne yaparsa yapsın, bizim farklılıklarımız zenginliğimizdir ve özde bir ve beraberiz" dedi.

Aşure dağıtımında Baran'a ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, ATO Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ülkü Karakuş ve ATO Meclis Üyesi Belgin Sağdıç eşlik etti.