Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN'A 'SİVİL TOPLUM DOSTU BERATI'

-5 ARALIK DÜNYA GÖNÜLLÜLER GÜNÜ'NDE ATO BAŞKANI BARAN ASTOP TARAFINDAN "SİVİL TOPLUM BERATI"NA LAYIK GÖRÜLDÜ.

ASTOP, ATO BAŞKAN YARDIMCISI HALİL İBRAHİM YILMAZ'A DA "ÜSTÜN HİZMET VE BAŞARI ÖDÜLÜ" TAKDİM ETTİ.

ATO BAŞKANI BARAN: "STK'LAR TOPLUMUN ÇAĞDAŞLIK SEVİYESİNİ GÖSTERMEK AÇISINDAN ANLAMLI, KATILIMCI DEMOKRASİ AÇISINDAN VAZGEÇİLMEZDİR"

 

6 ARALIK 2018 - Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü'nde Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (ASTOP) tarafından "Sivil Toplum Dostu Beratı"na layık görülürken, ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz'a, "Üstün Hizmet ve Başarı Ödülü" verildi.  

Dünya Gönüllüler Günü nedeniyle ASTOP Sivil Toplum Kuruluşları Üstün Hizmet ve Başarı Ödülleri Ankara Ticaret Odası Meclis Salonu'nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu. ASTOP Kurucusu ve Onursal Başkanı Veli Sarıtoprak'ın açılış konuşmasıyla başlayan törende ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran da bir konuşma yaptı. Türkiye'de 95 bine yakın sivil toplum kuruluşu olduğunu hatırlatan Baran, Sivil Toplum Kuruluşları'nın (STK) toplumun çağdaşlık seviyesini göstermek açısından anlamlı ve katılımcı demokrasi açısından vazgeçilmez olduğunu söyledi.

STK'ların yürüttükleri faaliyetlerle topluma değer kattığını kaydeden Baran, toplumu ve doğayı daha güzel hale getirmenin yolunun gönüllü çabalarla mümkün olacağını ifade etti. Baran, "Arapça -kalp- kavramının karşılığı olan -gönül- sözcüğü insanın manevî varlığı ve moral gücünü ifade ediyor. Yani gönüllülük insanın kalbinden gelen ve manevi olarak onu doyuran bir eylem olarak ortaya çıkıyor. Sivil toplum kuruluşlarının eylemlerini güzelleştiren en baş unsur da zaten gönüllülük esasına dayanıyor olması. Gönüllüler, en başta gönül yapmak için gönül almak için çalışıyor. Çünkü yapılan her eylem insanın mutluluğuna ve huzuruna hizmet etmek niyetiyle başlıyor" dedi.

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. ATO Başkanı Gürsel Baran, yaptığı çalışmalar nedeniyle "Sivil Toplum Dostu Beratı"na layık görülürken, ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz'a "Üstün Hizmet ve Başarı Ödülü" takdim edildi.