Görüşlerinizi
Paylaşın
BARAN'DAN ATATÜRK'ÜN ANKARA'YA GELİŞİNİN 99. YILDÖNÜMÜ MESAJI

-ATO BAŞKANI BARAN, ATATÜRK'ÜN ANKARA'YA GELİŞİNİN 99.YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA YAYINLADIĞI MESAJDA, KURTULUŞ SAVAŞI'NDA MİLLİ MÜCADELENİN MERKEZİ OLAN ANKARA'NIN BUGÜN DE TİCARET, SANAYİ, SAĞLIK VE EĞİTİMİN MERKEZİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

-BARAN: "ANKARA'YI TÜM DÜNYADA TANINMIŞ BİR MARKA HALİNE GETİRMEK İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞIYORUZ"

 

26 ARALIK 2018-Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 99.yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, Kurtuluş Savaşı'nda milli mücadelenin merkezi olan Ankara'nın bugün de ticaret, sanayi, sağlık ve eğitimin merkezi olduğunu söyledi. 

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Kurtuluş Savaşı'nı sevk ve idare etmek için Ankara'yı merkez olarak seçtiğini hatırlatan Baran, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve temsil heyeti üyelerinin Dikmen sırtlarından Ankara'ya adım attıkları gün, Türk milleti ile birlikte Ankara'nın da makûs talihi değişti. Aradan geçen 99 yılda bozkır kasabasından modern bir başkente dönüşen Ankara bugün de tüm dünyanın tanıdığı marka bir başkent olma mücadelesi veriyor" dedi.    

Ankara Ticaret Odası olarak Ankara'nın potansiyeline inandıklarını belirten Baran, "İnanıyoruz ki Ankara bizim de gayretlerimizle bugün bulunduğu noktadan çok daha ileri bir seviyeye gelecek potansiyele sahiptir. Ankara'yı tüm dünyada tanınmış bir marka haline getirmek için canla başla çalışıyoruz" dedi.  

Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulması ve Kurtuluş Savaşı'nın başlatılması için önemli bir olay olduğunu vurgulayan Baran, "Ankara'ya gelişinin 99. yıldönümünde Büyük Önder Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun" diye konuştu.