Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO'NUN GAYRETLERİ SONUÇ VERDİ ANKARA'DAN ROMA'YA DİREKT UÇUŞ BAŞLADI.

ATO BAŞKANI BARAN'IN ISRARLI ÇALIŞMALARI SONUCU THY 60 YIL ARADAN SONRA YARIN (7 OCAK 2019) İLK KEZ ANKARA'DAN ROMA'YA UÇUYOR.

 

OCAK AYINDA TÜRKİYE'NİN BAŞKENTİ ANKARA ÜÇ AYRI BAŞKENTE DOĞRUDAN UÇUŞLA BAĞLANACAK.

 

ANKARA'DAN ROMA UÇUŞLARININ ARDINDAN LONDRA VE TİFLİS'E DE UÇUŞLAR BAŞLIYOR.

 

ATO BAŞKANI BARAN: "DÜNYA ŞEHRİ ANKARA HEDEFİNE ADIM ADIM YAKLAŞIYORUZ"

 

6 OCAK 2019-Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) girişimleriyle başlayan Esenboğa'dan yurtdışına direkt uçuşlarda yeni bir aşama daha kat edildi. Başkent Ankara, Ocak ayında üç dünya başkentine direkt uçuşla bağlanıyor. Esenboğa'dan İtalya, İngiltere ve Gürcistan'ın başkentlerine direkt uçuş başlıyor.

        

Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran'ın göreve başlar başlamaz ısrarlı çalışma yürüttüğü, hükümetin her kademesine ilettiği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın desteği ve Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı'nın yaptığı çalışmalarla başlatılan Ankara'dan yurtdışına doğrudan uçuşlara yeni destinasyonlar ekleniyor. 7 Ocak'ta İtalya'nın Başkenti Roma'ya başlayacak olan uçuş 60 yıl sonra iki başkent arasında gerçekleşecek ilk uçuş olma özelliği taşıyacak.

 

Roma uçuşunun ardından Ankara, Avrupa ile yeni bağlantısını 9 Ocak'ta İngiltere'nin Başkent'i Londra uçuşu ile gerçekleştirecek. Türk Hava Yolları'nın Esenboğa'dan bir diğer direkt uçuşu da 18 Ocak'ta Gürcistan'ın Başkenti Tiflis'e gerçekleşecek.

 

Konuyla ilgili değerlendirme yapan ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Başkent Ankara'nın uzun yıllardır sorunu olan aktarmasız uçuş konusunda göreve başladıklarından bu yana çalışmalar yürüttüklerini anlatarak, Frankfurt, Berlin, Viyana ve Paris'le başlatılan direkt uçuşlarda gelinen aşamadan büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Uçuşların devamı için doluluk oranlarının önem taşıdığını hatırlatan Baran, bu konuda tüm Ankaralılara görev düştüğünü, seyahatlerinde doğrudan uçuşları tercih etmelerini istedi.

 

Başkent Ankara'nın son dönemde yapılan çok yönlü çalışmalarla sanayiden ticarete turizmden sağlığa kadar her alanda gelişme kaydettiğini de vurgulayan Baran, yurtdışına doğrudan uçuşlar konusunun bu çalışmalarla paralel olarak yürütülmesinin gerekliliğine dikkat çekti. Baran, "Dünya şehri Ankara hedefine adım adım yaklaşıyoruz" dedi.