Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN, SERÇEV ENGELSİZ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ'Nİ ZİYARET ETTİ.

-BARAN, İŞ İNSANLARINA ÖZEL EĞİTİM GÖRÜP MEZUN ÖĞRENCİLERİN İSTİHDAMINA KATKI SAĞLAMA ÇAĞRISINDA BULUNDU.

 

BARAN: "ENGELLERİ AŞARAK EĞİTİM GÖREN ÇOCUKLARIMIZA İŞ HAYATINDA YER VERELİM"

 

10 OCAK 2019 ?Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, serebral palsi hastası çocukların öğrenimlerine devam edebilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı'nın Serebral Palsili Çocuklar Derneği (SERÇEV) işbirliği ile kurduğu SERÇEV Engelsiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni (SERÇEV MTAL) ziyaret etti.

 

Baran, ziyarette, Türkiye'nin serebral palsi hastası çocuklar için kurulan ilk lisesi, SERÇEV Engelsiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkında Okul Müdürü Dilek Saran'dan bilgi aldı. Merdivenlerinden sıralarına kadar bütün detayları serebral palsi hastası çocuklara uygun olarak düzenlenen ve inşa edilen SERÇEV MTAL'da çocukların meslekli yetişmelerine uygun olarak radyo televizyon, bilişim teknolojileri ve tarım alanlarında eğitimler veriliyor.

 

Normal çocuklarla serebral palsili çocukların bir arada eğitim gördüğü okulda incelemelerde bulunan Baran, özel eğitime ihtiyaç duyan bireyleri desteklemenin önemine dikkat çekti. Eğitimin her insanın en temel hakkı olduğunu kaydeden Baran, "Ayırmaksızın bütün çocuklarımızın topluma hem de istihdama kazandırılmasını önemsiyorum. Ancak özel eğitimle desteklenmesi gereken çocuklarımız için gösterilen bu çaba ayrıca takdire şayan" dedi.

 

Baran, "Bizler iş insanları olarak, iş yerlerimizi engelli çocuklarımız için imkân yaratıp ekonomiye katkı sağlamaları için iş insanlarının önayak olması gerekiyor. Engelleri aşarak eğitim gören çocuklarımıza iş hayatında yer verelim" şeklinde konuştu.

 

-ATO BAŞKANI ÇOCUKLARLA SOHBET ETTİ-

 

Okulda çocukların eğitim gördüğü derslikleri gezerek çocuklarla sohbet eden Baran, öğrencilere başarı dileklerini iletti. SERÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Süheyla Gürkan'ın da bulunduğu ziyarette ATO Başkanı Baran'a ATO Meclis Üyesi Çetin Çataloğlu da eşlik etti.