100 Konut   
 Bağış 
Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN REEL SEKTÖR İLE FİNANS SEKTÖRÜ BULUŞMASINI DEĞERLENDİRDİ

"REEL SEKTÖR İLE FİNANS SEKTÖRÜNÜN DİYALOGU GÜÇLENDİ"

"ÜRETMEK, TİCARETİMİZİ, İHRACATIMIZI ARTIRMAK DERDİNDEYİZ. BANKALARDAN DESTEK BEKLİYORUZ"

 

4 ŞUBAT 2019-Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, reel sektör ile finans sektörünün bir araya gelip birbirini anlayıp dinlemesinin faydalı sonuçlar doğurduğunu belirterek, "Üretmek, ticaretimizi, ihracatımızı artırmak derdindeyiz. Bankalardan destek bekliyoruz " dedi.

Baran, yazılı bir açıklama yaparak Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından düzenlenen ve Ankara Ticaret Odası (ATO), Ankara Sanayi Odası (ASO) ve Ankara Ticaret Borsası'nın (ATB) ev sahipliğinde gerçekleşen "Reel Sektör ile Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı"nı değerlendirdi. 10 ilin ticaret ve sanayi odaları ile ticaret borsalarından yönetim kurulu başkanı, meclis başkanı başta olmak üzere yaklaşık 800 reel sektör temsilcisinin ve 12 bankanın genel müdür ve genel müdür yardımcılarının toplantıya katıldığını bildiren Baran, "Reel sektörün, faaliyetlerini sürdürmek için desteğine ihtiyaç duyduğu finans sektörüyle karşılıklı bir araya gelmesi ve sorunlarını ilk elden ifade etmesi açısından çok faydalı bir buluşma oldu" dedi.

-AYRI TOPLANTI ODALARINDA BİREBİR GÖRÜŞME-

Ankara Odaları olarak ev sahipliğini yaptıkları toplantıda üyelerle Banka yöneticilerinin bir araya gelmesi için ayrı toplantı odaları düzenlediklerini Baran, "Toplantı odalarında üyelerimiz, banka yöneticileri ve yanlarında katılımcı illerin ve ticari şubelerinin yöneticileri olmak üzere yaklaşık 10'ar kişilik ekipleriyle görüşme yaparak sorunlarını aktarıp, çözüm önerilerini konuştular" dedi. Baran, bu buluşmanın örnek bir sorun çözme metodu olarak her zaman kullanılabileceğini söyledi.

-"AYNI GEMİDEYİZ"

Reel sektör ile finans sektörünün birbiriyle bağlantılı olduğunu biri olmadan diğerinden bahsedilemeyeceğini kaydeden Baran, "Hepimiz aynı gemideyiz. İki kesimin de faaliyetlerini istikrarlı bir biçimde sürdürmesinin sonuçları ülke ekonomisine pozitif olarak yansıyor" diye konuştu.

Buluşma için TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile TBB Başkanı Hüseyin Aydın'a teşekkür eden Baran, şunları söyledi:

"Reel sektör ile finans sektörü arasında birbirini çok yakından etkileyen bir ilişki mevcut. Biri olmazsa diğerinden bahsetmek mümkün değil. Çok klasik söylemle hepimiz aynı gemideyiz. İki kesimin de faaliyetlerini istikrarlı bir biçimde sürdürmesinin sonuçları ülke ekonomisine pozitif olarak yansıyor. Yatırım ortamının iyileştirilmesiyle birlikte, üretmek, ticaretimizi ve ihracatımızı artırmak istiyoruz. Bu süreçte bizlere gerçekten destek olunmasını bekliyoruz."