Görüşlerinizi
Paylaşın
BARAN: "KOBİ DEĞER KREDİSİ YATIRIM, ÜRETİM VE İSTİHDAMI ARTIRACAK"

1 MART 2019- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından bugün açıklanan KOBİ'lere yönelik 25 milyar TL'lik Hazine garantili "KOBİ Değer Kredisi-2" paketinin Türkiye ekonomisinin gelişmesine katkı sağlayacağını belirterek, "Yeni paket yatırım, üretim ve istihdamı artıracak. Moral seviyesini yükselten bu destekle, reel sektör çarkları daha hızlı döndürecek ve Türkiye yeni başarı hikayeleri yazmayı sürdürecektir dedi.

 

ATO Başkanı Baran yazılı bir açıklama yaparak, 17 bankanın iştirak ettiği KOBİ Değer Kredisi-2'ye ilişkin değerlendirmede bulundu. Yeni paketin reel sektörün, finansmana erişimini rahatlatacağını kaydeden Baran, şunları söyledi:

 

"Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak'ın açıkladığı KOBİ Değer Kredisi-2 paketi, üyelerimizin kaynak ihtiyaçlarını gidermesi açısından çok kıymetli bir çalışma oldu. 20,3 milyar TL olarak kullanılan birinci paketle binlerce KOBİ'miz üretimini kesintisiz sürdürmeye, ticaretini yapmaya devam etti. 25 milyar TL'lik bu yeni paketle de yatırım, üretim ve istihdam artacak. Moral seviyesini yükselten bu destekle, reel sektör çarkları daha hızlı döndürecek ve Türkiye yeni başarı hikâyeleri yazmayı sürdürecektir."