Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO, GİRİŞİMCİLERİ EĞİTMEYE DEVAM EDİYOR

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM SEMİNER DİZİSİNİN DÖRDÜNCÜSÜ ATO'DA GERÇEKLEŞTİ.

7 MART 2019 - Ankara Ticaret Odası'nın (ATO), girişimciliği teşvik ederek, ekonomiye yeni girişimciler kazandırmaya yönelik faaliyetleri kapsamında sürdürdüğü "Girişimcilik Eğitim Seminerleri"nin dördüncüsü ATO Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi.

Girişimcilerin bilmesi gereken konuların, eğitmen ve uygulama yapmış girişimciler tarafından girişimci adaylarına aktarıldığı seminer dizisinin dördüncüsünde, "Fikri Mülkiyet Hakları" konusu,  ATO'nun 65 No'lu Danışmanlık Hizmetleri Meslek Komitesi'nden ATO Meclis Üyesi Belgin Sağdıç tarafından girişimcilere anlatıldı.

Sunumunu "marka, patent ve tasarım" olarak üç başlık altında yapan Sağdıç, marka başlığı altında fikri, sınai ve ticari haklar konusunu ele aldı. Ticaret unvanı ve marka arasındaki farklar, marka tescil ve koruma süresi, tescilsiz marka kullanımının dezavantajları hakkında bilgi veren Sağdıç, "Tescilsiz marka kullanmak, tapusu alınmamış araziye bina inşa etmektir" dedi.

Sunumunun patent başlıklı ikinci bölümünde patent ve faydalı model kriterlerini anlatan Sağdıç, başvuru süreçleri ile buluş ve patentin korunması ile ilgili bilgiler aktardı.

Sağdıç, tasarım başlığı altındaki üçüncü bölümde ise tasarımların tescil ile korunabilmesi için aranan nitelikler, korumadan yararlanabilecek kişiler, tasarım hakkının kapsamı ve hak sahipliği hakkında girişimcilere bilgi verdi.

Sunumun ardından Girişimcilik Eğitmeni, Girişim Hareketi Ankara Lider Direktör Vekili Oğuz Aslan'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde, ATO Meclis Üyesi Belgin Sağdıç ile girişimci ve şirket kurucuları Ahmet Öznur ve Dinçer Sözütok girişimcilerin sorularını yanıtladı.

Girişimcilik Eğitim Seminerleri'nin beşincisi 14 Mart 2019 tarihinde 'Yeni Dönem Pazarlama Trendleri', altıncısı 19 Mart 2019 tarihinde 'E-Ticaret' ve eğitimlerin sonuncusu ise 27 Mart 2019 tarihinde 'Finansal Yönetim' başlığıyla gerçekleştirilecek.

Eksiksiz olarak asgari 5 seminere devam eden katılımcılara program sonunda eğitim katılım belgesi verilecek.