Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI KUTLADI.

BARAN: "EGEMENLİĞİN TEMEL UNSURU EKONOMİK BAĞIMSIZLIKTIR"

 

22 NİSAN 2019- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayarak, "Ulusal egemenliğimizin ve daha güçlü Türkiye'nin teminatı, geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızın bayramı kutlu olsun" dedi. Baran, egemenliğin temel unsurunun ekonomik bağımsızlık olduğunu söyledi.

 

ATO Başkanı Baran, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Türk milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı 23 Nisan gününün aynı zamanda Türk Ulus'unun egemenliğinin ilanı olduğunu belirten Baran, "99 yıl önce milli mücadele veren Türk Milleti, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni kurarak bağımsızlık kararını da ortaya koydu. 23 Nisan milletin sözünün, gücünün, iradesinin üzerinde hiçbir iradenin kabul edilemeyeceğini tüm dünyaya ilan etti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk de bu önemli günü çocuklara armağan ederek, onların geleceğimizin teminatı olduğunu gösterdi. Bugün bu özel günün yıldönümünü, ulusal egemenliğin önemini daha da derinden anlayarak kutluyoruz" dedi.

 

-MİLLETİN İRADESİ İÇİN DÜŞMANA GEÇİT VERİLMEYEN DUATEPE-

 

Ankara Ticaret Odası olarak, Başkent'teki çocukların, milletin egemenliğinin ne anlama geldiğini anlaması için Kurtuluş Savaşı'nda düşman askerlerinin geri püskürtüldüğü Duatepe'ye gönderdiklerini ve burada Sakarya Meydan Muharebesi'ni öğrendiklerini anlatan Baran, "Ülkemizin her köşesinden çocuklarımızın Ankara'yı ve milletin egemenliğini korumak için çetin bir mücadele ile geri aldığı Duatepe'yi görmesini istiyoruz" dedi. 

 

"EGEMENLİĞİN TEMEL UNSURU EKONOMİK BAĞIMSIZLIKTIR"

 

İş dünyası olarak, egemenliğin en temel unsurunun ekonomik bağımsızlık olduğunun bilinci içinde olduklarını kaydeden Baran, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

 "Aziz milletimizin güçlükler ve imkânsızlıklar içinde istiklal mücadelesi verirken gösterdiği azim ve kararlılık, bugün ülkemizi dünyanın en gelişmiş ilk 10 ülkesi arasına yükseltme konusundaki çabamızın ilham kaynağıdır. Daha fazla yatırım, daha fazla üretim ve daha fazla istihdam için tüm gücümüzle çalışmaya devam ederken, çocuklarımızı da en iyi şekilde yetiştirmeyi görev biliyoruz. Özgürlük olmadan ticaret dahil hiçbir şey olmaz. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışında bulunan tüm kahramanlarımızı şükranla anıyor, aziz şehitlerimize rahmet diliyor ve tüm çocuklarımızın bayramını kutluyorum. "