Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO VE TİMKODER KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİNİN 10. YILINI TAMAMLADI.

-ATO VE TİMKODER'İN DÜZENLEDİĞİ "KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİM HAFTALARI"NIN SON KONUĞU BEDEN DİLİ UZMANI TUĞBA ÖZDENAL OLDU.

 

25 NİSAN 2019- Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) Tesisat İnşaat Sanayi Malzemecileri Derneği (TİMKODER) iş birliğiyle düzenlediği "Kişisel Gelişim Eğitim Haftaları" 10. yılını tamamladı. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, beşikten mezara eğitimin her meslekten insana gerekli olduğuna dikkat çekerek, "4. Sanayi devrimini yaşıyor olsak da, makineler birbiriyle konuşuyor olsa da o makineleri üretenlerin insan olduğunu unutmamak ve her yaşta her meslekte insanımıza eğitim sunmak durumundayız." dedi.

 

ATO Meclis Salonu'nda düzenlenen "Kişisel Gelişim Eğitim Haftaları" programının açılışında konuşan ATO Başkanı Baran, ATO olarak tüm faaliyetlerin yanı sıra eğitime de önem verdiklerinin altını çizdi. Üyeleri ve onların çalışanlarına ihtiyaç duyulan alanlarda eğitim verdiklerini anlatan Baran, "4. Sanayi devrimini yaşıyor olsak da, makineler birbiriyle konuşuyor olsa da o makineleri üretenlerin insan olduğunu unutmamak ve her yaşta her meslekte insanımıza eğitim sunmak durumundayız" dedi. İster çalışan isterse girişimci olsun her bireyin kendisini yetiştirip geliştirmesinin öneminden bahseden Baran, dinleyicilere seslenerek "Mesainizi kiraya vermeyin, ister çalışan olun isterse işletme sahibi yaptığınız işi en iyi şekilde yapmaya odaklanın. Aşkla ve sadakatle çalışın" diye konuştu.

 

TİMKODER Başkanı Tekin Yetiş de konuşmasında, 10 yıldır düzenledikleri eğitim programlarına katılımcı sayısının her yıl daha da arttığını belirterek, bundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

-BEDEN DİLİ UZMANINDAN TAVSİYELER-

 

ATO-TİMKODER eğitim seminerlerinin yedinci ve son konuğu Kişisel Gelişimci, Mikro Beden Dili Uzmanı Tuğba Özdenal oldu. Katılımcılara iş hayatında beden dilinin öneminden bahseden Özdenal, doğru iletişim kurmanın yollarını anlattı. Bireysel davranışlarda toplumsal kültürün etkili olduğunun altını çizen Özdenal, iş hayatında da toplumsal kültürün dikkate alınması gerektiğini ifade etti.

 

Eğitim seminerini ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, TİMKODER Yönetim Kurulu üyeleri ile çok sayıda katılımcı izledi.