Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO'DAN MALATYA TİCARET VE SANAYİ ODASI'NA ZİYARET

18 MAYIS 2019-  Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu'nu ziyaret etti. 

 

Ziyarete ATO Başkan Yardımcıları Halil İbrahim Yılmaz ve Temel Aktay, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ATO Bütçe ve Hesapları İnceleme Komisyonu Raportörü ve Meclis Üyesi Mehmet Özbey, ATO Meclis Üyesi Fuat Kutsal ve MTSO Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı.

 

Ankara Ticaret Odası'nın faaliyetleri hakkında bilgi veren Baran, sonbaharda gerçekleştirecekleri "Marka Festivali" ve "Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi"nin hazırlık çalışmalarını anlattı. "Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi"nin Malatya'yı yakından ilgilendirdiğini kaydeden Baran, "Ülkede markaya değer katmak ve marka sayısını artırmak adına Marka Festivali düzenliyoruz. Bir diğeri ise Malatya'yı da yakından ilgilendiren Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi. Türkiye'de 3 tane yurt dışından Avrupa Birliği'nden coğrafi tescil almış ürünümüz var. Aydın inciri, Antep Baklavası ve Malatya Kayısısı. Bu anlamda Malatya Türkiye'ye örnek teşkil etmesi açısından bizim için çok önemli. Eylül ayında ki zirvemiz öncesi inşallah Oğuzhan Başkanımızla bir araya gelerek kayısıyı konusunu detaylı bir şekilde tekrar görüşeceğiz" diye konuştu.

 

Ankara'nın üzerinin örtülü bir hazine olduğunu belirten Baran, "Bir takım sorunlarımız var, bu sorunları çözüp Ankara'nın önünü açmak istiyoruz. Ankara savunma sanayinde dünyanın en önemli şehirlerinden birisi, metal sanayinde, sağlık turizminde devletin merkezi. Ankara'da bunların önünü açarak sanayiciyi, üreticiyi, tüccarı, ihracatçıyı, turizmciyi ve sağlıkçıyı nasıl rahatlatırız, önlerini nasıl açarız bunun gayreti içindeyiz" dedi.

 

Türkiye çapında önemli işlere imza atan değerli bir Oda Başkanını Malatya'da ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Sadıkoğlu ise, "Kendimize kardeş oda olarak gördüğümüz Ankara Ticaret Odası, bizim için ciddi anlamda vizyonunu ortaya koyan bilgi birikimini paylaşan bir yapıya sahip. Kendilerine ve Yönetim Kuruluna teşekkür ediyoruz" dedi.

 

Ziyarette, ATO Başkanı Baran'a kayısı takdim edildi; Baran ise Ankara Tiftik keçisi yününden yapılmış atkıyı Sadıkoğlu'na hediye etti.