Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN, YENİMAHALLE BELEDİYESİ'Nİ ZİYARET ETTİ.

ATO HEYETİ'NDEN YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI FETHİ YAŞAR'A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ.

 

23 TEMMUZ 2019- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran başkanlığındaki ATO heyeti, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ı makamında ziyaret etti.

 

ATO Başkanı Baran, ziyarette yaptığı konuşmada, Başkent'te bazı sektörlerde ihtiyaç fazlası işyerleri açılması nedeniyle kaynakların israfı başta olmak üzere, bir dizi sorunun yaşandığını anlattı. İhtiyaç fazlası işyeri açılmasının önüne geçilmesi için yerel yönetimlerle birlikte çalışabilecek bir sistem oluşturulması gerektiğini kaydeden Baran, kayıt dışı ekonominin zararlarına dikkat çekti. Baran, "Sisteme kaydolmadan içine girerek nimetlerinden yararlananlar sisteme zarar veriyor" dedi.

 

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da konuşmasında, yeni bir ticaret ve sanayi anlayışının gerektiğini ve kökten bir değişime ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Tüm sermayesini ortaya koyarak iş kuran insanlar olduğunu; ancak bir süre sonra kepenk kapatmak zorunda kaldığını belirterek, bu durumun önüne geçmek istediklerini kaydetti.

 

ATO Başkanı Baran'a ziyaretinde, ATO Meclis Başkanı Mustafa Deryal, ATO Başkan Yardımcıları Halil İbrahim Yılmaz ve Temel Aktay, Meclis Başkan Yardımcıları Alaattin Doğan ve Vecdet Fehmi Şendil, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ülkü Karakuş, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Yıldız, Halil İlik, Mehmet Fatih Çetinkaya, Nihat Uysallı, Nuh Acar ve Süleyman Ekinci eşlik etti.