Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKAN YARDIMCISI YILMAZ, ÖZEL OKULLAR PLATFORMU'NUN TOPLANTISINA KATILDI

YILMAZ: "EĞİTİMİN KALİTESİ YÜKSELDİKÇE KALKINMIŞLIK DÜZEYİ DE YÜKSELİR"

 

23 EKİM 2019-Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Başkanı Mustafa Deryal ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, Özel Okullar Platformu'nun periyodik olarak düzenlediği istişare toplantısına katıldı.

 

Özel okul ve eğitim sektörü temsilcilerinin katıldığı ve bir özel okulda gerçekleşen toplantının açılışında konuşan ATO Başkan Yardımcısı Yılmaz, Türkiye'de ilk, orta ve lise düzeyinde eğitim veren okulların yaklaşık yüzde 20'sinin özel sektöre ait olduğunu ve Ankara'daki özel okulların payının Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu kaydetti. Yılmaz, "Eğitim bir ülkenin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişiminin en önemli itici unsurudur. Eğitimin kalitesi yükseldikçe toplumun kalkınmışlık düzeyi, ürettiği mal ve hizmetin kalitesi ve milli geliri yükselir" dedi.

 

Yılmaz, Türkiye'de eğitim sisteminde son yıllarda yaşanan değişim sürecinden öğrenci, öğretmen ve velilerin yanı sıra eğitim sektörüne kaynak ayıran yatırımcıların da etkilendiğine dikkat çekti. Eğitimin hizmet sektörü için önemli bir paya sahip olduğunu kaydeden Yılmaz, Ankara Ticaret Odası olarak üyelerin sorunlarını yakından takip ettiklerini ve çözüm üretmek için etkin çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

ATO Meclis Başkanı Mustafa Deryal de konuşmasında, "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı güvendiğimiz eğitim yuvalarına emanet ediyoruz. Biz bugünleri, çocuklarımız da geleceği yaşayacak. Bu sektörün geleceğini, öğretmenlerimizle yatırımcılar ve eğitim gönüllüleri birlikte kuracak" diye konuştu.

 

Toplantıya, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Milli Eğitim Bakanlığı Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, ATO Meclis Başkan Yardımcısı Vecdet Fehmi Şendil, ATO 61 No'lu Özel Eğitim Hizmetleri Meslek Komitesi Meclis Üyeleri Abidin Memili, Cengiz Duygulu ve aynı zamanda Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) Genel Başkanı Ahmet Akça katıldı.