Görüşlerinizi
Paylaşın
ANKARA EKONOMİSİNE HAREKET KAZANDIRACAK HİTİT RALLİSİ ATO'DA YAPILAN START SEREMONİSİYLE BAŞKENT'E DÖNDÜ.

ATO BAŞKANI BARAN: "SPOR AKTİVİTELERİ KENT EKONOMİLERİNE KATKI SAĞLIYOR"

ATO BAŞKANI GÜRSEL BARAN, ULUSLARARASI ANKARA BULUŞMALARI 46. HİTİT RALLİSİ'NE TÜRK BAYRAĞI İLE START VERDİ.

16 KASIM 2019-Ankara Otomobil Sporları Kulübü tarafından Başkent Ankara'da organize edilen Ankara Ticaret Odası (ATO) Uluslararası Ankara Marka Buluşmaları 46. Hitit Rallisi, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran'ın Türk Bayrağı ile start vermesiyle başladı. ATO Başkanı Baran, spor aktivitelerinin, yapıldığı kentlere ekonomik açıdan önemli katkılar sağladığını belirterek, "Hitit Rallisi'nin yıllar sonra evine dönmesiyle Başkent ekonomisinin de harekete geçeceğine inanıyoruz. Ralli severler yarışları izlemek için çevre illerden de geliyor. Ralli yarışları kente ekonomik katkı sağlıyor" dedi.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'nun düzenlediği "2019 Zafer Vatansever Ralli Kupası"nın son yarışı için start seremonisi ATO Hizmet Binası Bahçesi'nde yapıldı. Uluslararası Ankara Marka Buluşmaları'nın desteğiyle yıllar sonra evine dönen 46. Hitit Rallisi'nin start bayrağı ATO Başkanı Gürsel Baran ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar tarafından kaldırıldı. 21 ekibin yarış arabalarıyla Türk bayrağı altından geçerek sembolik olarak başladıkları yarışta daha sonra Seyirci Özel Etabı gerçekleştirildi.

Türkiye'nin en eski rallisi olan Hitit Rallisi ekipleri 17 Kasım günü saat 07:00'dan itibaren Ballışeyh, Tulumtaş, Ücret Mahalleleri bölgesinde, 90 kilometresi özel etap olmak üzere toplam 370 kilometre yol kat edecekler. Etapların geçilmesinin ardından ekipler saat 18:00'da ATO önünde finiş verecek. Yarış, 2019 Zafer Vatansever Ralli Kupası Ödül Töreni'yle son bulacak.

46. Hitit Ralli'si start seremonisine, ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Nihat Uysallı, Süleyman Ekinci, Ali Yıldız, Anadolu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, ANOK Başkanı İbrahim Çağrı Nerkiz ile ATO Marka, Reklam ve Pazar Geliştirme Çalışma Grubu Üyeleri katıldı.