Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN "AKILLI BİNA TEKNOLOJİLERİ FUARI"NIN AÇILIŞINA KATILDI

BARAN: "AKILLI BİNALAR HEM BÜTÇELERE HEM DE ÜLKE EKONOMİSİNE FAYDA SAĞLIYOR"

22 Kasım 2019- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Akıllı Bina Teknolojileri ve Elektrik Sistemleri Fuarı'nın açılışına katılarak bir konuşma yaptı.

ATO Congresium'da gerçekleşen fuar açılışında dünyanın baş döndürücü bir hızla değiştiğini ve değişimin ana unsurunu teknolojinin oluşturduğunu kaydeden Baran, bu sürecin insanların tüketim alışkanlıklarını da değiştirdiğini, yeni ürün ve hizmetlerin ortaya çıkmasını sağladığını söyledi.

Baran, teknoloji alanındaki gelişimin akıllı bina teknolojilerini ortaya çıkardığını ve insanların bu yeniliğin nimetlerinden yararlandığını anlattı. Evinden uzaktayken, kumanda ile buzdolabının kontrol edildiğini, lambanın kapatıldığını, doğalgazın açılabildiğini, çamaşır makinasının çalıştırılabildiğini kaydeden Baran, "Akıllı binalar bir yandan kullanıcıların taleplerini yerine getirirken diğer yandan düşük enerji tüketimi ile hem bütçelere hem de ülke ekonomisine fayda sağlıyor" diye konuştu.  Baran, Akıllı Bina Teknolojileri ve Elektrik Sistemleri Fuar'ının pazar büyütmek, yeni pazarlara açılmak, gelişmeleri takip etmek için uygun bir zemin oluşturduğunu da sözlerine ekledi.

Baran açılış konuşmalarının ardından ATO Başkan Yardımcısı Temel Aktay ile fuarda açılan stantları ziyaret ederek akıllı bina teknolojilerini inceledi.