Görüşlerinizi
Paylaşın
TAŞITLARIN ONARIM, BAKIM VE SERVİS HİZMETİ SORUNLARI ATO'DA ELE ALINDI.

26 ŞUBAT 2020- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO'nun 50 No'lu Motorlu Kara Taşıtı Satıcıları Meslek Komitesi ev sahipliğinde düzenlenen ve İstanbul Ticaret Odası'ndan da temsilcilerin yer aldığı "Karayolu Taşıtları Onarım Şartları ve Güvenliği ile Onarım Yerleri Hakkında Yönetmelik Taslağı" toplantısına katıldı.

 

Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcısı Avni Dilber moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıda, karayolu taşıtlarının onarım, tamir-bakım ve servis hizmetlerine standardizasyon getirilmesi konuları görüşüldü.

 

Donanım, tamir-bakım ve servis hizmeti verecek firmaların tespiti için standart belirlemek ve denetimi kolaylaştırma konularının ele alındığı toplantıya katılarak konuşma yapan ATO Başkanı Baran, sektör temsilcilerinin bir araya gelerek, sorunları ve çözüm önerilerini ortaya koyduğu toplantıların sektörler açısından verimli olduğunu söyledi.

 

Ankara Ticaret Odası ve İstanbul Ticaret Odası'nın sektörel sorunları üyeleri ile birlikte çözme girişimlerinde bulunarak kalıcı neticeler elde etmeyi amaçlayan sivil toplum kuruluşları olduğunu belirten Baran, "Sorunları en yakından bilen sektör temsilcilerinin bir araya gelmesi ve çözüm için fikir üretmesi çok önemli. Bu toplantı tüm sektörlere örnek olmalı. Buradan çıkacak sonuçların sektörün gelişimine olumlu katkı sağlayacağına inanıyorum" dedi.

 

Toplantıya, Ticaret Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Rekabet Kurumu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, İstanbul Ticaret Odası, Türkiye Sigorta Birliği temsilcileri ile ATO'nun 50 No'lu Motorlu Kara Taşıtı Satıcıları Meslek Komitesi Başkanı Aydın Erkoç ve Komite Üyesi Niyazi Berktaş katıldı.