Görüşlerinizi
Paylaşın
DİJİTAL TARIM PAZARI (DİTAP) HAKKINDA

Sayın Üyemiz,

Ankara Valiliği İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden tarafımıza ulaşan yazıda Tarımda dijitalleşme adına çok önemli bir proje olan, çiftçimizin alın teri ile ürettiği ürünleri değer fiyattan satabileceği, tüm alıcılar ve üreticiler ile buluşabileceği ve tüketicimizin de kaliteli ürünü daha uygun fiyatlara almasına olanak sağlayacak online platform Dijital Tarım Pazarı'nın (DİTAP) faaliyete geçtiği bildirilmektedir.

Yazıda, Dijital Tarım Pazarına https://dijitaltarimpazari.gov.tr/ ve https://ditap.gov.tr/ internet adreslerinden ulaşılabildiği belirtilerek üreticiler ve alıcıların bu platformda buluşarak ürünlerini uygun fiyata alıp satabilecekleri ifade edilmektedir. Ayrıca üreticilerin ürünlerini çok sayıda alıcı ile buluşturabileceği platformda alıcılar için de çok sayıda ürün ve fiyat seçeneği olacağı bildirilmektedir.

Dijital Tarım Pazarına üye olduktan sonra ilan vermenin ücretsiz olduğu belirtilen yazıda bu kapsamda üreticilerin Bakanlık bünyesinde bir kayıt sistemine kayıtlı olması, alıcıların ise MERSİS ve ESBİS kayıtlarının bulunmasının yeterli olduğu ifade edilmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla.

Ankara Ticaret Odası