Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN AVM KÜTÜPHANESİ AÇILIŞINA KATILDI

25 HAZİRAN 2020- Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın "Etkin Kütüphane" projesi kapsamında Ankara'da bir Alışveriş Merkezi'nde yapılan kütüphanenin açılış törenine katıldı.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü'nün "Her AVM'ye bir Etkin Kütüphane" projesi kapsamında kitap okuyan birey sayısını artırmak amacıyla başlattığı projenin ilk üç kütüphanesinin açılışı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katıldığı bir programla yapıldı. Fiili açılışı yapılan kütüphaneyle birlikte Ankara'da ikinci, Eskişehir'de de ayrı bir kütüphane olmak üzere üç kütüphanenin sembolik açılışı aynı anda gerçekleştirildi. Açılış programının ardından ATO Başkanı Baran, Turizm Bakanı Ersoy ile birlikte kütüphaneyi gezerek sohbet etti. Baran, Türkiye'nin bilgi toplumuna geçişinde kütüphanelerin önemli rol oynadığını söyledi.

 

Açılış törenine, Ankara Valisi Vasip Şahin, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Ankara Milletvekilleri Zeynep Yıldız, Nevzat Ceylan ve Emrullah İşler, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu ile Nata Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Tanık da katıldı.