Görüşlerinizi
Paylaşın
YUNANİSTAN SINIR KAPILARI HAKKINDA DUYURU

Sayın Üyemiz,

 

Yunanistan Kefil Kuruluşu (OFAE) tarafından Kovid-19 salgınının artmasına karşı Yunan hükümetinin çok sayıda kısıtlayıcı önlem getirdiği belirtilmiştir.

 

Bu çerçevede,  

 

-Yunanistan Kefil Kuruluşu'ndan (OFAE) alınan bilgiye göre, uluslararası yolcu taşımacılığında Yunanistan'da yolcuların kara yoluyla girişine sadece Yunan-Bulgar Sınır kapısı Promahonas-Kulata'dan izin verileceği ve Promahonas-Kulata'nın 7/24 esasına göre açık tutulacağı,

 

-Diğer tüm kara sınırlarından, yalnızca Yunanistan'a girmek için istisnai nedenleri olan yolculara izin verileceği, (daimi ikamet edenler, aile üyeleri, çalışma nedenleri, öğrenciler, tıbbi nedenler vb.)

 

-Uluslararası Eşya taşımacılığı için kara yoluyla girişe aşağıdaki sınır kapılarından izin verileceği;

 

1.Kakavia (GR-ALB)

2.Krystallopigi (GR-ALB)

3.Evzoni (GR-MD)

4.Promachona (GR-BUL)

5.Ormenio (GR-BUL)

6.Nymfaia (GR-BUL)

7.Kipi (GR-TUR)

 

Buna ek olarak, 7 Ağustos 2020 günü saat 23:00'den başlayarak bir sonraki duyuruya kadar Yunanistan'a karayoluyla girişlere 23:00 - 07:00 saatleri arasında izin verilmeyeceği ve alınan önlemlerin bir sonraki duyuruya kadar hafta boyunca tüm günler için geçerli olacağı bildirilmiştir.


Not: Yunanistan Kefil Kuruluşu (OFAE) şu anda en azından bozulabilir ve ADR mallarına muafiyet elde etmek için çalışmaktadır.

 

Ayrıca, Yunanistan'a giren herkes için (kamyon şoförleri dâhil) elektronik Yolcu Konum Belirleyici Formu (PLF) ve QR kodu gerekliliği zorunludur.

 

 

Detaylı bilgiye ulaşmak için https://travel.gov.gr/#/

 

Bilgilerinize önemle duyurulur.

 

Saygılarımızla

Ankara Ticaret Odası