Görüşlerinizi
Paylaşın
AKKUYU İHALELERİ HAKKINDA

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden (TOBB) Odamıza ulaşan yazıda, Ülkemiz ve Rusya arasında imzalanan hükümetler arası anlaşmayla her biri 1200 MW gücünde 4 reaktörden oluşacak Akkuyu Nükleer Santrali'nin kurulmasına yönelik çalışmaların başladığı, Nisan 2018'de ilk ünitenin inşaat lisansının alınması ile inşaat faaliyetlerinin hızlandığı ayrıca halihazırda ilk 2 ünitenin inşaatının aktif olarak sürdüğü belirtilmektedir.

Akkuuyu Nükleer A.Ş. ile gerçekleştirilen görüşmeler neticesinde Akkuyu Nükleer Santrali'nin ihalelerine ülkemiz KOBİ'lerinin katılımını artırmak ve bilgilendirme amacıyla, ilgili ihalelerin TOBB tarafından yürütülen KOBİ'lerin potansiyel iş ortaklarını tanımaları için kurulan profesyonel bir eşleştirme e-  platformu olan http://www.tobb2b.org.tr adresinden yayınlanmasına karar verildiği bildirilmiştir.

Bu kapsamda Akkuyu Nükleer Santrali'ne yönelik ihaleler https://www.tobb2b.org.tr/ihaleozellestirme.php adresinden takip edilebilmekte, ilgili ihalelere aynı zamanda http://www.tobb2b.org.tr adresinden "İhale ve Özelleştirmeler" bölümünde "Güncel İhaleler" başlığı altından da erişilebilmektedir.

Bilgilerinize önemle duyurulur.

Saygılarımızla.

Ankara Ticaret Odası