Görüşlerinizi
Paylaşın
DİJİTAL BECERİ GELİŞTİRME SERTİFİKA PROGRAMI

Sayın Üyemiz,

 

Covid-19 Krizine Yanıt ve Dayanıklılık Projesi, Japonya Hükümeti tarafından finanse edilmekte olup, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ile iş birliği içinde yürütülmektedir.

 

Covid-19 Krizine Yanıt ve Dayanıklılık Projesi kapsamında hayata geçirilecek Dijital Beceri Geliştirme Sertifika Programı ile 18-29 yaş arasındaki kişiler gıda, turizm, tekstil, lojistik, otomotiv ve makine sektörleri arasından tercih edecekleri bir sektöre yönelik; e-ticaret, dış ticaret veya sosyal medya yönetimi konularında uzmanlık kazanabilir.

 

Sertifika programının ilk aşaması 36 saat sürecektir. 36 saatlik ilk aşamayı tamamlayan 3000 genç, sertifika sınavına katılacaktır. İlk aşamayı üstün başarı ile bitiren 150 genç, e-ticaret, dış ticaret ve sosyal medya yönetimi konularında tercih edecekleri bir alanda 36 saatlik ikinci aşama sertifika programına katılma hakkı kazanacaktır.

 

Sertifika programına kabul edilecek katılımcılar ayrıca proje kapsamında organize edilecek Kariyer Günleri etkinliğine katılarak; etkin CV hazırlama, kariyer planlama, iş hukuku ve mülakat teknikleri ile ilgili sektörde deneyim sahibi yöneticilerle bir araya gelme fırsatı yakalayacak.

 

Dijital Beceri Geliştirme Sertifika Programı 14 Aralık 2020 tarihinde başlayacak olup 31 Mart 2021 tarihine kadar online olarak devam edecektir.


İlk Aşama Eğitimleri 14 Aralık -2 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecektir.

 

İkinci aşama eğitimleri şubat ayında düzenlenecektir.

 

Kimler Başvurabilir?

Dijital Beceri Geliştirme Sertifika Programı'na:

 

-18-29 yaş aralığında olan

-En az lise mezunu olan

-Temel düzeyde dijital beceriye sahip olan

-E-ticaret, dış ticaret ve sosyal medya yönetimi alanlarında çalışmayı veya iş kurmayı düşünen

-Aktif olarak eğitimde ve istihdamda yer almayan

 

bireyler başvurabilir.

 

İlk aşama eğitimleri için kontenjan 3.000 kişi ile sınırlıdır. Değerlendirme sürecinde bölgesel sektörel öncelikler ve cinsiyet dağılımı dikkate alınacaktır.

 

Daha fazla bilgi için http://dijitalbeceriler.org/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Son Başvuru Tarihi: 7 Aralık 2020

 

Başvuru Formu: https://form.jotform.com/203063185264956

 

Bilgilerinize sunarız.

 

Saygılarımızla.

Ankara Ticaret Odası