Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO'DAN ÜYELERİNE KOLAY FİNANSMAN İLE GÜVENLİ TİCARET İMKÂNI

ATO, HALK BANKASI İLE PROTOKOL İMZALADI.

 

ATO ÜYELERİ, HALK BANKASI'NIN SAĞLADIĞI İMKÂNLA FİNANSMAN VE TAHSİLAT RİSKİ DÜŞÜNMEDEN TİCARETİNE ODAKLANABİLECEK.

 

06 OCAK 2021- Ankara Ticaret Odası (ATO), üyelerinin nakit akışını kolaylaştırmak, mal-alım satımlarında kolay finansman imkanı sağlamak ve güvenli tedarik zincirine katılarak tahsilat riskini düşünmeden ticari hayatlarına devam edebilmeleri için Türkiye Halk Bankası Ankara Bölge Müdürlüğü ile "Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi" işbirliği protokolü imzaladı.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) Halk Bankası ile başlattığı "Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı" projesi kapsamında hayata geçirilen protokol, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ile Türkiye Halk Bankası Ankara Bölge Müdürü Ahmet Karakaş arasında imzalandı.

 

Ankara Ticaret Odası Fuayesi'nde gerçekleştirilen törende konuşan ATO Başkanı Baran pandemi nedeniyle zor günler geçiren reel sektör için kamu bankalarının desteğinin önemli olduğuna dikkat çekti. Türkiye Halk Bankası'nın projesi ile reel sektörü rahatlatacak önemli bir adım atıldığını kaydeden Baran,  "Alıcının ve satıcının ticari hayattaki risklerini ve aklındaki şüphelerini ortadan kaldırarak, problemlere çözüm yolu sunan bir anlaşma imzaladık. Halk Bankası'nın kartlı ödeme sistemiyle, alıcı ve satıcı güven içinde alışveriş yapacak. Satıcılar, "malımı sattım ama paramı tahsil edebilir miyim?" endişesi duymayacak, alıcılar da, "tedarikimi sağladım ama ödeme yapabilecek miyim" kaygısından kurtulacak" diye konuştu.

 

-SIFIR RİSKLİ 18 AYA KADAR TAKSİT-

 

İmzalanan protokolün sağladığı imkânlarla alıcı ve satıcılar arasındaki tedarik zincirinin aksamadan devamının mümkün olacağını bildiren Baran, "Mevduat faizlerinin altında bir oranla kullanılacak kartla yapılan alışverişlerde 18 aya kadar taksit imkânı sağlanıyor. Böylelikle üyelerimiz 540 güne kadar vade imkânıyla, tahsilat riskini sıfıra indirerek ticarini sürdürebilecek" dedi.

 

Baran, "Paraf Ticari Kredi Kartı Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi" sayesinde tüccarların rahat bir şekilde işine, yatırımına, ihracatına odaklanarak ülke ekonomisinin kalkınmasında pay sahibi olabileceğini belirterek, "Halk Bankası ile çıktığımız bu yolun 160 bin üyemiz için hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

 

İmza törenine ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Halil İbrahim Yılmaz ve Temel Aktay, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Yıldız, Mehmet Fatih Çetinkaya, Nuh Acar, ATO Meclis Üyeleri ile Halk Bankası 1. Bölge Koordinatörü Burak Balcı, Halk Bankası 2. Bölge Koordinatörü Mücait Yıldırım, Halk Bankası 3. Bölge Koordinatörü Coşkun Gökçe katıldı.