Görüşlerinizi
Paylaşın
İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLER İÇİN TABLET TESLİM TÖRENİ ATO'DA YAPILDI

ATO BAŞKANI BARAN, "TOBB KÜÇÜK PARMAKLAR" TABLET DAĞITIM KAMPANYASI KAPSAMINDA İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE ULAŞTIRILACAK TABLETLERİ ANKARA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE TESLİM ETTİ. 

BARAN: "EĞİTİMİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

20 OCAK 2021 -  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlatılan "Küçük Parmaklar" tablet dağıtım kampanyası kapsamında, ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak klavyeli tabletler, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran tarafından Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar'a teslim edildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB)  pandemide uzaktan eğitim gören ve ihtiyaç sahibi öğrenciler için "Tabletsiz Öğrenci Kalmasın" hedefiyle yola çıkarak başlattığı kampanya kapsamında Ankara'da ihtiyaç sahibi öğrencilere hediye edilen klavyeli tabletlerin teslim töreni ATO Hizmet Binası Fuaye Alanı'nda yapıldı. Törene ATO Başkan Yardımcıları Temel Aktay ve Halil İbrahim Yılmaz ile ATO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi M. Ülkü Karakuş, ATO Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Fatih Çetinkaya, Nihat Uysallı, Süleyman Ekinci, Halil İlik, Nuh Acar ve Ali Yıldız da katıldı.

ATO Başkanı Gürsel Baran, teslim töreninde yaptığı konuşmasında Türk iş dünyasının pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi öğrencilere destek vermeye devam ettiğini belirterek "EBA'ya bağlanamayan öğrencilerimize yardımlarımızın ulaştırılması konusunda desteğini esirgemeyen, duyarlılık göstererek ihtiyaç sahibi çocuklarımıza daha iyi ve daha adil bir eğitim fırsatı sunmak için çalışan herkese teşekkür ederim. Çocuklarımızın eğitime en iyi şekilde ulaşarak, eğitimlerinin aksamaması için hep beraber çalışıyoruz. Güçlü bir geleceğin, güçlü bir neslin elinden çıkacağı bilinciyle eğitimi desteklemeye devam ediyoruz" dedi.

-"ÇOCUKLARIMIZIN BİREBİR DERS YAPABİLMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ"-

Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar da konuşmasında Türkiye genelinde ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşma konusunda çok hızlı hareket ettiklerini kaydederek EBA (Eğitim Bilişim Ağı) üzerinden canlı derslere başladıklarını kaydetti. EBA'nın kullanım miktarı ve internet trafiği kriterlerine göre, eğitim alanındaki tüm internet siteleri arasında dünyada birinci sıraya yerleştiğini belirten Akpınar, "İlk etapta altyapımız çok güçlü değildi ama şu an dünyada birinci sıraya yerleştik. En çok kullanılan eğitim sitesi şu an EBA oldu. Çocuklarımızın canlı derse girebilmesi, birebir ders yapabilmesi için tablete, bilgisayara, internete ihtiyacı var. Şu an bunu karşılamaya çalışıyoruz" dedi. Tüm illerden ihtiyaç sahibi çocuklara dair Milli Eğitim Bakanlığı'na veri akışının sağlandığını dile getiren Akpınar, "İhtiyaç sahibi olduğu saptanan çocuklarımızın ihtiyaçlarını hem Bakanlığımızın genel bütçesinden hem de sizler gibi hayırsever odalarımızın desteğiyle karşılıyoruz" diye konuştu.