Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO ÜYESİ "SİGORTA ACENTELERİ" VE "SİGORTA EKSPERLERİ"NE DESTEK

ANKARA TİCARET ODASI'NIN HALKBANK İLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ PROTOKOL KAPSAMINDA, ATO ÜYESİ OLAN SİGORTA ACENTELERİ İLE EKSPERLERİ FİNANSMAN İHTİYAÇLARINI SEKTÖRE ÖZEL UYGUN KOŞULLARLA KARŞILAYABİLECEK.

ATO BAŞKANI BARAN: "PROTOKOLLE, ÜYEMİZ OLAN SİGORTA ACENTELERİ VE EKSPERLERİ, 20 BİN LİRAYA KADAR BÜYÜKLÜĞE SAHİP VE AZAMİ 1 YIL VADELİ TEMİNAT MEKTUBUNU MAKTU 200 LİRAYA, 20 BİN İLE 75 BİN LİRA ARASI MİKTARDA VE AZAMİ 1 YIL VADELİ TEMİNAT MEKTUBUNU YÜZDE 1'LİK KOMİSYON ORANIYLA HALKBANK'TAN TEMİN EDEBİLECEK."

BARAN: "SİGORTA SEKTÖRÜ İÇİN ADETA BİR YENİ YIL HEDİYESİ OLDU"

26 OCAK 2021- Ankara Ticaret Odası (ATO), ATO'nun 67 No'lu Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitesi'nin talebi üzerine ATO üyesi "sigorta acenteleri" ile "sigorta eksperleri"ne sektöre özel uygun koşullarda finansman sağlamaya yönelik Halkbank ile işbirliği protokolü gerçekleştirdi.

ATO Duatepe Salonu'nda gerçekleşen "ATO üyesi Sigorta Acenteleri ve Sigorta Eksperlerine Destek Protokolü" imza töreninde taraflar adına imzaları Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ile Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan koydu.

İmza töreninde yaptığı konuşmada protokol hakkında bilgi veren ATO Başkanı Baran, "Üyemiz olan sigorta acenteleri ve eksperleri, 20 bin liraya kadar büyüklüğe sahip ve azami 1 yıl vadeli teminat mektubunu maktu 200 liraya, 20 bin ile 75 bin lira arası miktarda ve azami 1 yıl vadeli teminat mektubunu yüzde 1'lik komisyon oranıyla Halkbank'tan temin edebilecek." dedi.

Protokol kapsamında sigorta acente ve eksperlerinin azami 75 bin lira limitli ticari kredi kartı alabileceklerini belirten Baran, istenmesi durumunda 20 bin liraya kadar limitli "Ticari Kredili Mevduat Hesabı" imkânının da sağlandığını kaydetti. Baran, "Sigorta sektörü için adeta bir yeni yıl hediyesi olan bu protokolün hayata geçirilmesinde Genel Müdürümüz Sayın Arslan başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

-"KAMU BANKALARI BÜYÜK FEDAKÂRLIK YAPTI"-

2020 yılının dünya ve Türkiye için zor bir yıl olduğunu belirten Baran, Hükümetin bu süreçte reel sektöre elinden gelen tüm katkıyı gösterdiğini ifade etti. Baran, "Hükümetimiz her zaman yanımızda oldu. Bugünden sonra da yanımızda olmaya devam ediyor. Pandemi süreci reel kesimde önemli tahribatlara yol açtı. Bu süreçte kamu bankalarımız çok büyük fedakârlık yaptı" diye konuştu.

Baran, bu süreci Halkbank ve kamu bankaları sayesinde daha az hasarla atlattıklarını belirterek, hükümetin verdiği desteği kamu bankalarının taçlandırdığını kaydetti.

-HALKBANK GENEL MÜDÜRÜ ARSLAN-

Törende konuşan  Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ise sigorta sektörünün birikimlerin, yatırımların ve en önemlisi de üretimin güvencesi olduğuna dikkati çekerek, yapılan anlaşma ile sigorta sektörünün yanında olduklarını göstermek istediklerini söyledi.

Banka olarak, meslek gruplarına özel finansman hizmetleri geliştirmeye devam ettiklerini kaydeden Arslan, "İşbirliğimizin amacı sigorta acentelerinin ve eksperlerinin finansman ihtiyacına Halk Bank olarak en uygun koşullarda en hızlı çözümleri sunabilmektir. Üreten Türkiye'nin bankası olarak, üretime destek veren herkesin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bu anlayışla farklı sektör ve meslek gruplarına sağladığımız desteklerle piyasadaki canlılığa daha fazla katkı vermek arzusundayız. Bu protokolün hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Törende konuşan ATO 67 No'lu Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitesi Başkanı Hacı Ali Yücel de pandemi şartlarında bu projenin acente ve eksperler için can suyu niteliğinde olduğunu söyledi. Yücel,  pilot olarak Ankara'da başlatılan projenin Türkiye geneline yayılabileceğini de belirtti.

Protokol imza törenine ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, ATO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi M. Ülkü Karakuş, ATO Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Fatih Çetinkaya, Nuh Acar, Nihat Uysallı, Halil İlik ve Ali Yıldız ile 67 No'lu Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komite Üyeleri de katıldı.