Görüşlerinizi
Paylaşın
SEVGİLİLER GÜNÜ ÇİÇEKLERİ BİR TELEFON UZAKLIĞINDA

ÇİÇEKÇİLER, 14 ŞUBAT NEDENİYLE CUMARTESİ-PAZAR KISITLAMADAN MUAF ÇALIŞABİLECEK, 14 ŞUBAT VE ÖNCESİ İKİ GÜN DE GECE 22.30'A KADAR EVLERE SERVİS YAPABİLECEK.

YILMAZ: "ÇİÇEKÇİLERE HAFTASONU MUAFİYET KARARI EKONOMİYE KATKI VATANDAŞA MORAL OLACAK"

7 ŞUBAT 2021 -  ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve 23 No'lu Aktarlar ve Çiçekçiler Meslek Komitesi Üyesi Halil İbrahim Yılmaz, pandemi kısıtlamalarından etkilenen sektörler arasında yer alan çiçekçilik sektörünün Pazar gününe denk gelen 14 Şubat'ta kısıtlamalardan muaf olması yönünde taleplerinin İl Umum Hıfzısıhha Kurulu tarafından uygun bulunması nedeniyle Ankara Valisi Vasip Şahin başta olmak üzere tüm ilgililere teşekkür etti. Yılmaz, "Çiçekçilerimiz 12 Şubat Cuma akşamından  başlayarak üç gün boyunca akşamı saat 20.00 ile 24.00 arası evlere servis yapabilecek. 13 Şubat Cumartesi ve 14 Şubat Pazar günleri de saat 10.00'la 17.00 arası işyerinde satış gerçekleştirerek hem ekonomiye katkı sağlayacak hem de pandemiden bunalan vatandaşlarımıza moral olacak" dedi.

ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yılmaz, 23 No'lu Aktarlar ve Çiçekçiler Meslek Komitesi olarak gündeme getirdikleri 14 Şubat Sevgililer Günü'ne denk gelen hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasında sektörün istisna kapsamına alınması yönündeki girişimlerinin olumlu sonuçlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yılmaz, "Aktarlar ve Çiçekçiler Komitemizin çalışmaları ve ATO Başkanımız Gürsel Baran'ın  desteğiyle Ankara Valiliği'ne talebimizi ilettik. Bu talebin olumlu karşılanması çiçekçilik, aktarlık ve baharatçılık sektörlerine moral oldu." dedi. Vatandaşların semtlerinde yürüme mesafesinde yer alan çiçekçilerden alışveriş yapabileceklerini kaydeden Yılmaz, "İyi niyetlerle başlattığımız bu girişime, sipariş vererek katkı sağlayalım, aylardır iş yapamayan esnafımızın yüzünü güldürelim" dedi.

Eğlence, kutlama, düğün, tören, toplantı gibi birçok özel gün kutlamalara hasret bırakan pandemi nedeniyle ciroları ciddi seviyede düşen çiçekçiler için haftasonu kısıtlamadan muaf tutulma kararının müjde yerine geçtiğini kaydeden Yılmaz, "Aylardır işlerin durgunluğundan umutları solan çiçekçilerin en büyük beklentisi 14 Şubat Sevgililer Günü'ydü. Çiçekçi esnafı işlerde hareketlilik olması için 14 Şubat'ı bekliyordu. Sevgililer Günü'ne çiçekçi esnafı tamamen hazır. Stoklar mevcut. Geriye bir tek sevdiklerimizi sevindirmek için çiçek siparişi vermek kalıyor" diye konuştu.

-ÇİÇEKÇİLİK SEKTÖRÜ ATO'DA BİR ARAYA GELECEK-  

Sektörleri yakından takip ettiklerini kaydeden Yılmaz, 9 Şubat Salı günü düzenleyecekleri toplantıda, 23 No'lu Aktarlar ve Çiçekçiler ve 53 No'lu Peyzaj, Çevre Düzenleme ve Yapısalları Faaliyetleri Meslek Komiteleri, Ankara Çiçekçiler Esnaf Odası ve ANFA Ankara Altınpark İşletmeleriyle bir araya gelerek, çiçekçilik sektörünün sorunlarını masaya yatıracaklarını söyledi.