Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKAN YARDIMCISI HALİL İBRAHİM YILMAZ, TÜGİAD ANKARA ŞUBESİ'NİN 11. OLAĞAN GENEL KURULU'NA KATILDI

YILMAZ: "ANADOLU'NUN GELENEKSEL ÜRÜNLERİNİ İHRACATIN KONUSU HALİNE GETİREBİLİRİZ"

 

9 MART 2021 -  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, Türkiye'nin ortasında yer alan Ankara'nın coğrafi olarak avantajlı bir konumda olduğunu kaydederek Ankara'dan yarım günlük uçuşlarla dünyanın birçok noktasına rahatlıkla ulaşabileceğini belirtti. Ankara'dan yurtdışına direk uçuşların ticaret ve turizmin gelişmesi açısından önemli olduğunu ifade eden Yılmaz, "Anadolu'nun geleneksel ürünlerini ihracatın konusu haline getirebiliriz" diye konuştu.

 

ATO Başkan Yardımcısı Yılmaz, Türkiye Genç İşadamları Derneği'nin (TÜGİAD) 11. Olağan Genel Kurulu'nun açılışına katılarak bir konuşma yaptı. Yılmaz, konuşmasında TÜGİAD'ın yaptığı çalışmaların Başkent ekonomisine katkısına değinerek Ankara Ticaret Odası olarak işbirliğine hazır olduklarını dile getirdi.

 

Tekstilden mekaniğe, otomotivden yedek parçaya kadar ülkenin ekonomisi için önemli sektörlerin öncülerinin Başkentte olduğunu kaydeden Yılmaz, "Ankara'nın 20 milyar dolara varan dış ticaretinde TÜGİAD ve ATO üyelerinin etkisini hepimiz biliyoruz. Başkentimizde yeni iş alanları oluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz" diye konuştu.

 

TÜGİAD Genel Kurul'unda, Ankara Vergi Dairesi Başkanı Yüksel Duman, 10. Dönem TÜGİAD Ankara Şubesi Başkan Yardımcısı Can Çavuşoğlu, TÜGİAD Genel Başkanı Nilüfer Çevikel, TÜGİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Dr. Ali Yücelen de birer konuşma yaptı.  

 

Konuşmaların ardından TÜGİAD Ankara Şubesi 11. Dönem Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelikleri için oy kullanıldı. Seçim sonuçlarına göre,  10. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Zafer Yıldırım, yeniden seçildi.