Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN, ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 106. YILI NEDENİYLE DÜZENLENEN PROGRAMA KATILDI

BARAN: "ÇANAKKALE VE SAKARYA MEYDAN MUHAREBESİ'NDEKİ ZAFERLER OLMASAYDI BUGÜN ANKARA DA TÜRKİYE DE OLMAYACAKTI"

19 MART 2021- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Kurtuluş Savaşı ve Milli Mücadele ruhunu yaşatmak için ATO olarak 2005 yılından bu yana Çanakkale'ye yaklaşık 30 bin öğrenci ve 2019 yılında ise Sakarya Meydan Muharebesi'nin gerçekleştiği Polatlı Duatepe'ye 3 bin öğrenci gönderdiklerini belirterek "Çanakkale ve Sakarya Meydan Muharebesi'ndeki zaferler olmasaydı bugün Ankara da Türkiye de olmayacaktı" dedi.

ATO Başkanı Baran, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106'ncı yıl dönümü dolayısıyla Ankara Ticaret Odası (ATO), Altındağ Belediyesi, Başkent Ankara Meclisi, Çalıkuşları Derneği, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV), Altındağ Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu organizasyonu ile gerçekleşen anma ve kutlama programına katıldı.

Programda konuşan Baran,  Türk halkının ihtiyaç olan her yerde meydanlara çıkarak mücadelesini kazandığını belirterek, "Çanakkale Zaferi, dünyanın en önemli maddi gücünün iman gücüyle yarıştığı, dünyanın en zengin askerli ülkelerinin ordularının Türk'ün iman gücü karşısında mağlup olduğu en kıymetli zaferdir. Güneyden kuzeye, doğudan batıya tüm gençler biraz sonra öleceklerini biliyor olmalarına rağmen bir saniye geri durmadan göğüslerini siper ettiler." dedi.

ATO Başkanı Baran, konuşmasının sonunda zaferin 106. yılını kutlamak ve şehitleri anmak için Mehmet Akif Ersoy'un "Çanakkale Şehitlerine" şiirini katılımcılara okudu.

Ankara Milletvekili Arife Polat Düzgün, Kültür ve Turizm Bakanlığı Daire Başkanı Sanem Arıkan, Çalıkuşları Derneği Başkanı Avukat Tülay Bekar, EMŞAV Genel Başkanı Abdurrahman Yılmaz'ın da katıldığı programda ATO Başkanı Baran'a 18 Mart Şehitleri Anma Etkinliği'ne katkıları ve milli duyarlılığından dolayı Kültür ve Turizm Bakanlığı Daire Başkanı Sanem Arıkan tarafında plaket takdim edildi.

Konuşmaların ardından Altındağ Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu'nun Türk Sanat Müziği Korosu tarafından hazırlanan oratoryo gösterisi gerçekleştirildi. Programda, Çanakkale'de askerlerin bir öğünü olan hoşaf ve kuru ekmek dağıtıldı.