Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO HEYETİ, KIZILCAHAMAM KASAPLAR ÇARŞISI'NDAKİ YANGINDA ZARAR GÖREN İŞ YERLERİNİ ZİYARET ETTİ

YILMAZ: "SADECE KIZILCAHAMAM'A DEĞİL TÜM ANKARA'YA HİZMET VEREN ÇARŞIYDI EN KISA SÜREDE İŞLETMELER YENİDEN CANLANDIRILMALI"


KARAKUŞ: "72 SENELİK BİR TARİHİN KÜLE DÖNMESİ YALNIZCA BÖLGE HALKINI DEĞİL TÜM ANKARA VATANDAŞINI İLGİLENDİRİYOR."

 

9 NİSAN 2021- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi M. Ülkü Karakuş, Ankara'nın Kızılcahamam ilçesindeki Kasaplar Çarşısı'nda çıkan yangında hasar gören iş yerlerini ziyaret etti.

 

Yangın sonucunda hasara uğrayan işletmelerin durumu hakkında işyeri sahiplerinden bilgi alan ATO Başkan Yardımcısı Yılmaz ile Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Karakuş, çarşının daha fazla mağduriyete ve iş kaybına sebep olmaması için 8 aylık bir süreçte yenilenmesinin önemli olduğunu ifade etti.

Yılmaz, "Çarşının içinde bulunan 21 dükkân tamamen yanmış durumda. Bu çarşı sadece Kızılcahamam'a değil Ankara'ya da hizmet veren bir iş merkeziydi. Ekmek teknesi siyaha bulanmış bütün işletmelerin yeniden canlandırılması gerekiyor. Doğru ve koordineli bir yol haritası belirleyerek esnafımızın mağduriyetini en aza indirmek için el birliği içinde çalışılması gerekiyor" diye konuştu.

 

ATO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Karakuş ise Kızılcahamam Kasaplar Çarşısı'nın tarihi bir öneme sahip olduğunu belirterek "72 senelik bir tarihin küle dönmesi yalnızca bölge halkını değil tüm Ankara vatandaşını ilgilendiriyor. Kasaplarımızın işlerinin yoğunlaşmaya başlayacağı bir döneme girmeye hazırlanırken yaşanan bu olay neticesinde esnafımız çok zor durumda kaldı. Çarşı esnafının en kısa sürede ekonomik faaliyetlerine en az zararla geri dönebilmeleri için ilgili kamu kurum ve kuruşların birlikte destek vermesi gerekiyor." dedi.

Yılmaz ve Karakuş'a ziyaretinde ATO'nun 5 No'lu Hayvansal Üretim Meslek Komitesi Meclis Üyesi Ayhan Taşoğlu da eşlik etti.