Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN, OSİAD BAŞKANLIĞINA YENİDEN SEÇİLEN EKİNCİ'Yİ ZİYARET ETTİ.

16 NİSAN 2021 -  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran başkanlığındaki ATO heyeti, 30. OSİAD Olağan Genel Kurulu'nda Yönetim Kurulu Başkanlığı'na yeniden seçilen Süleyman Ekinci başkanlığındaki yeni yönetimi ziyaret ederek "hayırlı olsun" dileklerini iletti.

Baran, ziyarette yaptığı konuşmada, OSİAD'ın yalnızca Ankara'nın değil Türkiye'nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu belirterek, ATO'da Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de icra eden Süleyman Ekinci'nin OSİAD yönetiminde başarılı çalışmalara imza attığını söyledi. Baran, "OSTİM 7 bin işletmesi ve binlerce çalışanıyla Ankara'nın en önemli istihdam potansiyelini barındıran yerlerden biri. Bu ülkenin en çok ihtiyacı olan sanayi üretimi bölgede icra ediliyor" dedi.

OSİAD çalışmaları hakkında Ekinci'den bilgi alan Baran, özellikle eğitim alanında yürütülen çalışmalar nedeniyle teşekkür etti. ATO olarak mesleki eğitime önem verdiklerinin altını çizen Baran, OSİAD ile birlikte, yeni çalışmalar ortaya konabileceğini ifade etti.

OSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Ekinci de konuşmasında OSİAD'ın dernek faaliyetlerinin yanı sıra, eğitimden dezavantajlı grupların istihdamına kadar çeşitli alanlarda gerçekleştirdikleri çalışmaları aktardı. Pandemi sürecinde OSİAD bünyesindeki Akademi aracılığıyla online olarak gerçekleştirdikleri teknik ve idari eğitimlerin sonucunda sertifika verdiklerini bildirdi. Ekinci, ATO İDEA Şirketi ile yürütülen eğitim serilerinin üyelerin iş hayatlarında büyük verimlilik yarattığını da sözlerine ekledi.

Ziyarette ATO Başkanı Baran'a, ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi M. Ülkü Karakuş, Ekinci'ye de OSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayşegül Çakmak Genç, Yönetim Kurulu Üyeleri Esat Hisarcıklılar, İ. Ayşe Beltan Saraçoğlu, Tamer Tuğlu, Denetim Kurulu Üyeleri Ali Turan, Gülşen Sucu İnal ve Muzaffer Bilgin eşlik etti.