Görüşlerinizi
Paylaşın
TIR İŞLERİ- ACENTE HAKKINDA DUYURU

Sayın Üyemiz,


TIR Karnesi dağıtımının Odalarımızın altında oluşturulacak bir yapı ile Uluslararası ve Yurtiçi Taşıma Acenteliği yapan G türü yetki belgesi sahibi gerçek ya da tüzel kişiler (acenteler) üzerinden de gerçekleştirilmesi yönünde bir alternatif hazırlandığı konusunda tarafınıza bilgi verilmişti. TIR Karnesi Düzenlemesi Konusunda Görevlendirilmesi Usul ve Esasları çerçevesinde PLH LOJİSTİK HİZMETLERİ A.Ş. firmasının yapılan değerlendirme sonucunda acente talebi uygun bulunmuştur.

 

Acentelerden TIR Karnesi almak isteyen Karne Hamillerimizin TIR Karnesi taleplerini, ilgili acentenin ofisini halihazırda kullanılan Karne Hamili Portalı (TIREPD) üzerinden seçmek suretiyle gerçekleştirecektir. TIR Karne ücretlerini elektronik ortamda ilgili acenteye ödemeye devam edecek; Acenteden TIR Karnesi almak üzere yapılan talebin iptalinin istenmesi halinde, ilgili acentenin merkez ofisi ile temasa geçecektir. Firmaya https://www.plh.com.tr/ adresinden ulaşılabilmektedir.

 

Diğer taraftan, acentelerden alınan TIR Karneleri, kullanıldıktan sonra, Karne Hamilinin bağlı olduğu TIR Odasına iade edilmeye devam edecektir.

 

Anılan usul ve esaslar çerçevesinde görevlendirilen PLH Lojistik Hizmetleri A.Ş. TIR sistemi altında faaliyet gösteren tüm Karne Hamillerine düzenlenecek TIR Karnesi düzenleme işlemleri için gerekli olan

hazırlıkları tamamlamış olup, Ankara da Fethiye Mahallesi Ankara Lojistik Üssü Yönetim Binası E Blok No:108-109 KAHRAMANKAZAN/ANKARA adresinde,  İstanbul (Muratbey, Güneşli ve Erenköy) Bursa, Gemlik, İzmir ve  Mersin ofislerinde 26/04/2021 tarihi itibariyle hizmet vermeye başlayacaktır.

  

Bilgilerinize önemle duyurulur.


Saygılarımızla

Ankara Ticaret Odası