Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN'DAN TİCARET BAKANI MEHMET MUŞ'A ZİYARET

7 Mayıs 2021- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ticarette kullanılan "çek" gibi ödeme araçlarının güvenilirliğinin artırılmasına yönelik düzenlemelere ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

ATO Başkanı Gürsel Baran, Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Ticaret Bakanlığı görevine atanan Mehmet Muş'a "hayırlı olsun" ziyareti gerçekleştirdi. Bakan Muş'a, Ankara Ticaret Odası'nın çalışmaları hakkında bilgi veren Baran, pandemi süresi boyunca 67 Meslek Komitesi aracılığıyla sektörlerin durumunu yakından takip ettiklerini ve reel sektörün talep ve beklentileri ile çözüm önerilerini ilgili mercilere aktardıklarını söyledi. Baran, "Koronavirüsle mücadele sürecinde ticari hayatın nabzını 67 meslek komitemiz ve bu komitelerimize kayıtlı üyelerimiz aracılığıyla tuttuk" dedi.

Kısa Çalışma Ödeneği'nin uygulama süresinin uzatılması konusunda hizmet sektörünün taleplerini ileten Baran, iş dünyasının gündeminde yer alan konular hakkında görüş ve önerilerini açıkladı. İstihdam üzerindeki vergi yükünün işveren üzerindeki ağırlığına dikkat çeken Baran, konuşmasında nitelikli işgücü ihtiyacından da bahsetti. Kamu desteklerinde esnaf-tüccar ayrımının ticari hayatın işleyişini zedelediğini anlatan Baran, "Hükümetimiz destek mekanizmalarını devreye alırken esnaf ve tüccar ayrımı yapmadan, ekonomiye katkı açısından değerlendirmelerinde fayda görüyoruz" dedi.

Ticarette kullanılan ödeme araçlarına da değinen Baran, "çek" gibi ödeme araçlarının güvenilirliğinin artırılmasına yönelik düzenlemelere ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Baran, ziyarette ticaret hayatının sağlıklı bir şekilde işlemesi için önerilerin yer aldığı raporu da Bakan Muş'a sundu.

ATO Başkanı Gürsel Baran'a ziyaretinde, ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, ATO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Murat Ülkü Karakuş ve Yönetim Kurulu Üyeleri Nuh Acar, Nihat Uysallı ve Adem Ali Yılmaz eşlik etti.