Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN'DAN "15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ" MESAJI

BARAN: "TÜRK MİLLETİ, İHANETİN KARŞISINDA TOPYEKÜN DURARAK DESTAN YAZDI. BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN GÜCÜNÜ, TÜRKİYE'NİN GEÇİLMEZ OLDUĞUNU TÜM DÜNYAYA BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ."

BARAN: "DEMOKRASİMİZ İÇİN NÖBETTE, EKONOMİMİZ İÇİN GECE GÜNDÜZ İŞİMİZİN BAŞINDAYIZ."

BARAN: "15 TEMMUZ HAİNLERİNİN EKONOMİK TAHRİBATINI TÜCCARIMIZLA, SANAYİCİMİZLE, ÇALIŞANLARIMIZLA OMUZ OMUZA ÇALIŞARAK ATLATTIK."

BARAN: "BU MİLLET 15 TEMMUZ HAİNLERİNİ DE, ÜLKEMİZİ MUASIR MEDENİYET SEVİYESİNİN ÜZERİNE ÇIKARMA MÜCADELESİ VEREN VATANSEVERLERİ DE UNUTMAYACAK."

14 TEMMUZ 2021- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirdiği hain darbe girişiminin büyüyen ve gelişen güçlü Türkiye'yi hedef aldığını belirterek "Demokrasimiz için nöbette, ekonomimiz için gece gündüz işimizin başındayız." dedi.

ATO Başkanı Baran, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Türk milletinin, 15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında verdiği kahramanca mücadelenin içerde ve dışarda hainlerin oyununu bozduğunu belirten Baran, "Türk milleti, ihanetin karşısında topyekün durarak destan yazdı. Birlik ve beraberliğimizin gücünü, Türkiye'nin geçilmez olduğunu tüm dünyaya bir kez daha gösterdi. " dedi.

15 Temmuz'un ekonomiye verdiği hasar karşısında ekonominin tüm aktörlerinin koordineli hareket ettiğini kaydeden Baran, "15 Temmuz hainlerinin ekonomik tahribatına karşı tüccarımızla, sanayicimizle, çalışanlarımızla omuz omuza çalıştık. Bu millet 15 Temmuz hainlerini de, ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma mücadelesi veren vatanseverleri de unutmayacak." ifadelerini kullandı.

Türk milletinin darbeyi önlemek için uçakların, tankların ve tüfeklerin karşısına kendini siper ettiğini hatırlatan Baran, 15 Temmuz'un bir demokrasi zaferi olduğunu söyledi.  Baran, "15 Temmuz Gecesi, milli birlik ve beraberliğimizin vücut bulduğu direnişin simgesi oldu. Vatan söz konusu olduğunda bu milletin her bir evladı tereddüt etmeden canını ortaya koyabileceğini tüm dünyaya gösterdi. Demokrasiye ve vatanına sahip çıkmak için şehit düşen demokrasi şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Gazilerimize de minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Allah bu millete bir daha böyle acılar yaşatmasın" dedi.