Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO HEYETİ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİĞİNE KATILDI

ATO BAŞKANI BARAN VE ATO MECLİS BAŞKANI DERYAL, ANKARA TİCARET ODASI'NIN HAMİSİ OLDUĞU GAZİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ'NDE DÜZENLENEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİĞİNE KATILDI.

 

24 KASIM 2021- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO Meclis Başkanı Mustafa Deryal ve beraberindeki ATO heyetiyle, Ankara Ticaret Odası'nın hamisi olduğu Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin düzenlediği etkinliğe katıldı.

 

Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonu'nda gerçekleşen etkinliğin açılışında konuşan Baran, öğretmenlerin zor şartlar altında dahi ilimi, irfanı, doğruluğu, dürüstlüğü, ahlakı, yardımseverliği ve vatan sevgisini çocuklara aşılamak için azimle görevlerini icra ettiklerini belirterek, "Geleceğimizi ve en önemli değerimiz olan çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin gününü kutluyorum" dedi.

 

Baran, öğretmenliğin dünyadaki en onurlu mesleklerin başında geldiğini dile getirerek bu mesleğin hiçbir karşılığı olmadığını ve hiç bir maddi değerle ölçülemeyeceğinin altını çizdi. Baran"Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün eğitim şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum. Geleceğimizi ve en önemli değerimiz olan çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum" diyerek sözlerine son verdi.


Açılış konuşmalarının ardından Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen programa geçildi. Programa ATO Mesleki Eğitim ve Nitelikli İş Gücü Özel İhtisas Komisyonu Başkanı Abidin Memili, Nitelikli İş Gücü Özel İhtisas Komisyonu Üyesi Ahmet Akça ve ATO 61 No'lu Özel Eğitim-Öğretim Hizmetleri Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Mahmut Burkankulu ve ATO Genel Sekreteri Gökhan Özdemir de katıldı.