100 Konut   
 Bağış 
Görüşlerinizi
Paylaşın
ONLINE EXPORT AKADEMİ HAKKINDA

Sayın Üyemiz,

Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü'nden Odamıza ulaşan yazıda, Genel Müdürlük bünyesinde kadın ve genç girişimcilere ihracat desteklerini daha iyi anlatabilmek, onların bu desteklerden daha fazla yararlanmalarını sağlayabilmek, ihracat destekleri anlamında yeni ihtiyaçlar ile kadın ve genç girişimcilerin rekabet avantajı sağlayabilecekleri sektörleri tespit etmek, bu sayede de uluslararası rekabetçiliklerini ve e-ihracattan aldıkları payı artırabilmek, bu amaçla eğitimler vermek misyonu ile "Kadın ve Genç Girişimciler İhracat Daire Başkanlığı" oluşturulduğu, böylelikle kadın ve genç girişimcilerimize daha hızlı ve etkin hizmet verilmesi hedeflendiği bildirilmektedir.

Genel Müdürlükçe yürütülen bu çalışmalar kapsamında, ihracat potansiyeli taşıyan kadın ve genç girişimcilerin bilgi, deneyim ve network ihtiyaçlarının giderilmesine destek olmak amacıyla, UPS Hızlı Kargo Taşımacılığı A.Ş. (UPS) ile işbirliği içinde "Export Akademi - Kadın ve Genç Girişimci İhracatçı Yetiştirme Programı" oluşturulduğu ifade edilmektedir. Öte yandan, Covid-19 virüsünün mevcut durumu da göz önüne alınarak söz konusu programın 2020 yılı Nisan ayında elektronik ortama taşındığı belirtilmektedir.

Bu kapsamda, bir sonraki Export Akademi Programının Türkiye çapında tüm KOBİ'lere yönelik olarak 21 Aralık 2021 tarihinde saat 09:30'da gerçekleştirileceği ve bir örneği ekte yer alan program dahilinde Zoom Programı üzerinden gerçekleştirilecek "Online Export Akademi Programı"na https://ups.zoom.us/webinar/register/WN_c1TcmfvnS_mhpiHRiLV4Sw linki aracılığıyla kayıt olunabileceği ifade edilmektedir.

Yazıda ayrıca, toplantıya ilişkin gerekli bilgilerin kayıt aşamasının ardından katılımcılara iletileceği belirtilmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

 

Saygılarımızla.

Ankara Ticaret Odası