Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO'DAN ANKARA VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI'NA ZİYARET

ATO BAŞKANI BARAN VE BERABERİNDEKİ HEYET, YENİ HİZMET BİNASI'NA TAŞINMALARI NEDENİYLE ANKARA VERGİ DAİRESİ BAŞKANI DUMAN'I ZİYARET EDEREK, HAYIRLI OLSUN DİLEKLERİNİ İLETTİ.

BARAN: "ÜYELERİMİZİN VERGİ İŞLEMLERİ KOLAYLAŞACAK, KENT VE ÜLKE EKONOMİSİ KAZANACAK"

14 OCAK 2022 - Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ve beraberindeki heyet yeni hizmet binasına taşınmaları nedeniyle Ankara Vergi Dairesi Başkanı Yüksel Duman'ı ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti.  

Ziyarette konuşan Baran, Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı'nın 2021 yılında faaliyete başlayan yeni hizmet binasıyla Başkent'in ticaret ve ekonomi hayatına katkı sağlayacağını belirterek "Üyelerimizin vergi işlemleri kolaylaşacak, kent ve ülke ekonomisi kazanacak" dedi.

Kayıt dışı ile mücadele, vergilerin daha hızlı toplanması ve vergi planlaması açısından vergi dairelerinin dijitalleşme ve yenileme çalışmalarının önemine değinen Baran, Ankara Ticaret Odası'nın üyeleri adına dile getirdiği talepleri karşılıksız bırakmayarak, ticari hayatın devamlılığına katkı sağlayan Ankara Vergi Dairesi Başkanı Duman'a teşekkür etti.

Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı'nın yeni hizmet binası içinde faaliyetlerine başlayan Ankara Kurumlar Vergi Dairesi Müdürlüğü'nün de Başkent'teki büyük ölçekli mükelleflerin vergi işlerini hızlandıracağını kaydeden Baran, "Böylece Ankara'nın toplam vergi tahsilatının çoğunluk yüzdesini oluşturan, yüksek kapasite mal ve hizmet üreten, istihdama katkı sağlayan, ihracat yapan büyük kurumsal firmalarla, kamunun arasındaki irtibat kolaylaşacaktır" diye konuştu.

-"HİZMET KALİTEMİZİ YÜKSELTTİK"-

Ankara Vergi Dairesi Başkanı Yüksel Duman da yaptığı konuşmada 2021 yılının Haziran ayında Yenimahalle'de faaliyetlerine başlayan Ankara Vergi Dairesi Başkanlık binasıyla birlikte mükelleflerin işlemlerini daha kısa sürede ve kolaylıkla gerçekleştirebileceğini dile getirdi. Yüksel, "Firmalarımıza ve mükelleflerimize hizmet verecek birimleri bir araya getirerek, hizmet kalitemizi yükselttik" diye konuştu.

3 Ocak'tan itibaren Başkent'in büyük ve kurumsal mükelleflerine hizmet vermeye başlayan ve Türkiye'de İstanbul'dan sonra Ankara'da ilk olan Ankara Kurumlar Vergi Dairesi Müdürlüğü hakkında da bilgi veren Duman, bu sayede her mükellefin kendi mükellef temsilcisi ile doğrudan iletişim kurabileceğini, sektörel bazlı yapılanma ile mükellef odaklı hizmet anlayışının etkin olacağını belirtti.

Duman, Ankara'daki büyük ve kurumsal mükelleflerle tek noktadan temasa geçerek ihtiyaçlarla ortaya çıkabilecek sorunları belirleyerek önceden önlem almak ve faaliyetlerdeki etkinliği artırmak amacıyla müdürlüğün hizmet verdiğini ifade etti.

Ziyarette ATO Başkanı Baran'a, ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Temel Aktay, ATO Yönetim Kurulu Üyeleri Nuh Acar, Süleyman Ekinci, Halil İlik ve ATO Meclis Üyesi Nazmi Şahin eşlik etti. Gelir İdaresi Gelir Kanunları KDV Grup Müdürü Ülkü Güngör, Gelir İdaresi Gelir Kanunları Gelir ve Kurumlar Vergisi Grup Müdürü Halil Çağdaş Baran, Gelir İdaresi Personel Grup Müdürü Hayri Şimşek, Gelir İdaresi Tahsilat ve Mükellef Hizmetleri Grup Müdürü Hasan Aydınoğlu, Gelir idaresi Denetim Grup Müdürü Gönül Akın İlhan, Gelir İdaresi Gelir Kanunları Usul Grup Müdürü Ali Aslankaya da toplantıda yer aldı.