Görüşlerinizi
Paylaşın
DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERİ


 

Üyelerimizin ihracat potansiyelini arttırmak ve uluslararası ticarette rekabetçiliklerini güçlendirmek adına, T.C. Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) koordinasyonunda, Ankara Ticaret Odası (ATO) organizasyonu ve ev sahipliğinde 16-17 Şubat 2022 tarihlerinde 13:30-17:30 saatleri arasında Zoom uygulaması üzerinden "Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri" gerçekleştirilecektir.

 

Daha önce 2021 yılı Şubat ayında düzenlenen ve yoğun talep üzerine içeriği geliştirilerek gerçekleştirilecek olan iki günlük seminer programında; dış ticaret ile ilgili mevcut uygulamalar ve devlet yardımları, yurtdışındaki fuar katılımlarına verilen teşvikler, Kolay İhracat Platformu hakkında bilgiler, mevcut yasal düzenlemeler, e-ticaret uygulamaları, pazara girişte karşılaşılan engeller ve bunlara önerilen çözüm yöntemleri, dâhilde ve hariçte işleme rejimi hakkında bizzat uzmanlar tarafından detaylı ve güncel bilgiler verilecek ve akabinde katılımcıların soruları cevaplanacaktır.

 

Programda aynı zamanda Nijerya ve Özbekistan pazarı özelinde ülke sunumları gerçekleştirilecek olup, bu pazarlara yönelik ihracat imkânları, bu pazarlarda karşılaşılan sorunlar ve bunlara yönelik çözüm önerileri anlatılacaktır. 

 

Seminerlere katılımınız hem Ticaret Bakanlığı tarafından sağlanan Devlet Destekleri, Bakanlığın güncel online hizmetleri ve günümüz dış ticaretinin en önemli konularında deneyimli uzmanlarının sunumlarını izleme, bu konularda bilgilerinizi geliştirme ve uygulamada karşılaşılan sorunlara yanıt alma olanağı bulacak olmanız hem de mevcut ihracatınızın geliştirilmesi, yurt dışı pazarlardaki rekabet gücünüzün artırılması ve yeni pazarlara açılımınız açısından önem arz etmektedir.

 

Seminer programını tamamlayanlar katılım belgesi almaya hak kazanacaktır.

 

Seminerlere katılım için kayıt yaptırmak zorunlu olup, seminer programı için tıklayınız.16 ŞUBAT 2022 TARİHİNE KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.


17 ŞUBAT 2022 TARİHİNE KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.


 

Önemle bilgilerinize sunarız.

 

Saygılarımızla,

Ankara Ticaret Odası


Kayıt için tıklayınız.