100 Konut   
 Bağış 
Görüşlerinizi
Paylaşın
TOBB'UN 100 YILLIK İŞLETMELER- TÜRK İŞ DÜNYASININ ASIRLIK ÇINARLARI PROJESİ HAKKINDA

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden (TOBB) Odamıza ulaşan 05.05.2022 tarihli yazıda, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) işbirliğinde, ülkemizin farklı coğrafyalarında faaliyet göstermeye devam eden iş dünyasının uzun ömürlü şirketlerinin tarihsel birikimlerini ortaya koymayı ve Cumhuriyetimizin ilanının 100. yılı yaklaşırken Cumhuriyetimizin kazanımlarını ve Türkiye'de özel sektörün çok boyutlu zengin tarihini, tanıklık etmiş işletmelerimizin gözünden belgelemek amacıyla "100 Yıllık İşletmeler ? Türk İş Dünyasının Asırlık Çınarları" projesi başlatıldığı bildirilmektedir.

Bu kapsamda uzun ömürlü işletmelerin envanterini oluşturmak ve 1923 veya öncesinde kurulduğu bilinen ve faaliyetine devam eden (resmi kuruluş tarihi daha geç olanlar, yıllar içinde sektör veya şehir değişiklikleri yapılmış olanlar dâhil) işletmelerin bildirilmesi amacıyla https://form.jotform.com/221004172646951 adresinde "100 Yıllık İşletmeler Bildirim Formu" hazırlandığı bilgisi verilmektedir.

Buna göre,

-Bilgilerinizi ve bölgenizde bulunan 100 Yıllık İşletmeleri ilgili forma girmeniz,

-Projeyi duyurarak bölgenizde bulunan kişilerin formu kullanarak bildikleri 100 Yıllık İşletmeleri bildirmelerini sağlamanız konusunu önemle bilgilerinize sunarız.

 

Saygılarımızla,

Ankara Ticaret Odası