Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO VE TİMKODER İŞ BİRLİĞİYLE GERÇEKLEŞTİRİLEN KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİM HAFTALARI PROGRAMI TAMAMLANDI

PROGRAMIN SON HAFTASINDA SERDAR PİRTİNİ, "DİJİTAL KAPİTALİZM ÇAĞINDA BÜYÜK VERİ VE METAVERSE ETKİSİ" BAŞLIKLI SUNUMUNU GERÇEKLEŞTİRDİ.

 

15 HAZİRAN 2022 - Ankara Ticaret Odası'nın (ATO), Tesisat İnşaat Sanayi Malzemecileri Derneği (TİMKODER) ile birlikte ATO İDEA organizasyonuyla bu yıl 12'ncisini düzenlediği "Kişisel Gelişim Eğitim Haftaları", Prof. Dr. Serdar Pirtini'nin, "Dijital Kapitalizm Çağında Büyük Veri ve Metaverse Etkisi" başlıklı sunumuyla sona erdi. 

 

ATO Meclis Salonu'nda gerçekleşen programın açılışında konuşan TİMKODER Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Ayhan, programa gösterilen yoğun ilgiden dolayı katılımcılara teşekkür ederek, "Başarılı bir eğitim dönemi geçirdiğimizi düşünmenin mutluluğu içerisindeyim. ATO'ya ve tüm konuşmacılara katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum" dedi.

 

-"DİJİTAL DÖNÜŞÜM, HAYATIN HER ALANINDA ETKİSİNİ GÖSTERMEYE DEVAM EDECEK" -

 

Akademisyen Prof. Dr. Serdar Pirtini yaptığı sunumda Kovid-19 salgınının ardından hızlanan yenidünya dönüşümünü anlattı. Salgının teknolojik ve finansal tüm gelişmeleri etkilediğini kaydeden Pirtini, "Salgınla birlikte yaygınlık kazanan ve derinleşen dijital dönüşüm, bundan sonra sadece işletme süreçlerinde değil, hayatın her alanında etkisini göstermeye devam edecektir" dedi.

 

Dijitalleşmenin işletme süreçleri üzerindeki etkilerine de değinen Pirtini, "İş yaşamında bugüne kadar alıştığımız konvansiyonel rekabet savaşları yerini siber teknoloji silahlarına bırakıyor. Makro, mikro ve bireysel alanda büyük bir değişim içerisindeyiz. Bu da bizi bir bütün olmaya itiyor. Yakın çevremizin dahi analizini yaparken tüm dünyayı göz önüne almamız gerekiyor. Şu an yaşadığımız dünyayı anlamazsak, geleceğe dair bildiğimiz hiçbir şeyin anlamı olmayacaktır" diye konuştu.

 

-"METAVERSE ANLAYIŞI, SANAYİ DEVRİMİNİN ÇOK ÜZERİNDE BİR TEKNOLOJİ DEVRİMİ"-

 

Konuşmasında, Metaverse'ün yeni bir evren olarak, sonsuza gittiğini belirten Pirtini, "Metaverse anlayışı, sanayi devriminin çok üzerinde ve bambaşka bir teknoloji devriminin yaşandığına dair bilgiler verirken işletme süreçlerinin de artık eskisi gibi olmayacağını bize net bir şekilde gösteriyor" dedi. Algoritmaların da bu evrende büyük bir öneme sahip olduğunu ve markalar için güven teşkil ettiğini ifade eden Pirtini, "Bilgisayar dünyasında gördüğümüz her sistemin bir algoritması bulunmaktadır. İnternette arama yaparken algoritma devreye girer ve bize en iyi sonuçları verir" diye konuştu.

 

Çok sayıda ATO ve TİMKODER üyesinin katıldığı programın ardından Pirtini, katılımcıların sorularını yanıtladı.