Görüşlerinizi
Paylaşın
İHRACATTA İYİKİLER VE KEŞKELER PANELİ ATO'DA YAPILDI

TOBB ANKARA GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU'NUN DÜZENLEDİĞİ PANELE ATO BAŞKAN YARDIMCISI TEMEL AKTAY KATILDI.

 

24 Şubat 2024- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Temel Aktay, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ankara Genç Girişimciler Kurulu İhracat ve Uluslararası Organizasyonlar Çalışma Grubu organizasyonuyla ATO ev sahipliğinde düzenlenen "İhracatta İyikiler ve Keşkeler Paneli"ne katıldı.

 

ATO Duatepe Hizmet Binası'nda gerçekleşen panelin açılış konuşmalarını ATO Başkan Yardımcısı Temel Aktay, TOBB Ankara Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Hakan Tarhan ve İhracat ve Uluslararası Organizasyonlar Çalışma Grubu Başkanı Gülay Göçmen yaptı.

 

ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Temel Aktay, yaptığı konuşmada ekonomik gelişme ve kalkınma açısından ihracatın önemine değinerek, "İhracat, ülkeye döviz girişi sağlarken, ekonomik büyüme, işletmelerin rekabet gücünün artması, istihdam artışı, teknoloji transferi gibi birçok olumlu etkiyi de beraberinde getiriyor. İhracat yapamayan ülkeler ise kendi sınırlarına sıkışıp, ihracat yapan ülkelerin pazarı olarak kalıyor. İhracat, sadece ihracatın konusu olan sektörü değil aynı zamanda domino etkisi yaratarak, ilişkili diğer tüm sektörleri de hareketlendirip, geliştirme gücüne sahip. İhracat yapmanın bir ülkenin ekonomisine, toplumsal ve kültürel hayata etkisi saymakla bitmiyor. İşte bu noktada 'iyi ki' kendine yetebilen, üretebilen, ürettiğini dış pazarlara satabilen, ihracat yapacak girişimci ve insan kaynağına sahip bir ülkeyiz diyoruz" dedi. Aktay, Ankara Ticaret Odası olarak, üyelerinin ve Başkentin gelişimine yönelik yürüttükleri çalışmalarda, ihracat ve e-ihracatı artırmanın gündemlerinde her zaman ilk sıralarda yer aldığını da dile getirdi.

 

Açılış konuşmalarının ardından Çağatay Çetin'in moderatörlüğündeki panel, Astor Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Geçgel, Astor Enerji Genel Müdürü Hakan Ünsal ve FGC Electrical ve Trading Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Bugan'ın katılımıyla gerçekleşti.