Görüşlerinizi
Paylaşın
TİMFED'DEN ATO'YA ZİYARET

TÜRKİYE'NİN FARKLI İLLERİNDEN TESİSAT VE İNŞAAT MALZEMESİ SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİ ATO'DA BİR ARAYA GELDİ?

 

BARAN: "SEKTÖREL SORUNLAR BİRLİKTE HAREKET EDİLEREK AŞILIR"

 

29 Şubat 2024 - Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO Başkan Yardımcısı Temel Aktay ile birlikte, Tesisat İnşaat Malzemecileri Federasyonu (TİMFED) Başkanı Kemal Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Üye Dernek Temsilcileri'nden oluşan heyet ile ATO'da bir araya geldi.

 

ATO Duatepe Hizmet Binası'nda gerçekleşen toplantıda, tesisat ve inşaat malzemesi sektörünün talep, sorun, görüş ve önerileri ele alındı. ATO Başkanı Gürsel Baran, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Ankara Ticaret Odası'nın ilgili Komiteleri aracılığıyla sektörü yakından takip ettiğini, Ankara'da sektörü temsil eden Tesisat İnşaat Sanayi Malzemecileri Derneği (TİMKODER) ile de çalışmalar yürüttüğünü belirterek, "Türkiye'nin farklı illerinden gelen sektör temsilcileri olarak ülkemizde sektörün nabzını sizler tutuyorsunuz. Sektörlerde karşılaşılan zorluklar zaten birlikte hareket edilerek aşılır, sizler de öyle yapıyorsunuz." dedi.  

 

Baran, konuşmasında ticari kredi kartlarında taksit sayısının artırılması, kayıt dışı istihdam sorununun çözülmesi, işçi işveren davalarında adaletin eşit sağlanması, vergi aflarının yapılandırılması konularına da değindi.

 

-"MAVİ YAKALININ MAAŞI, BEYAZ YAKALIYI GEÇTİ"-

 

TİMFED Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yıldırım, da konuşmasında "Mavi yakalı çalışanların maaşları, beyaz yakalıları geçmesine rağmen çalıştıracak personel bulamıyoruz. Meslek liselerinin bu noktada öneminin farkındayız. Meslek liselerinin sıralarından sektöre kazandırabileceğimiz binlerce personelimiz olabilir, istihdam da böylece artabilir. Bunun için de meslek lisesinin devamı niteliğinde yüksek meslek lisesi şeklinde üniversite bölümleri gibi isimlendirerek çocukları buraya çekebiliriz" diye konuştu.

 

Toplantıya, TİMKODER Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda ATO 28. Komite Seramik ve Vitrifiye Satıcıları Meslek Komitesi Meclis Üyesi Fatih Ayhan, Antalya Yapı Malzemecileri Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANTSİAD)  Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Kurtar, Konya Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği (KONTİMDER) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yenikaynak, Denizli İnşaat Malzemesi Satıcıları İş Adamları Derneği (DİMSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Çerçi, Kartimder Karadeniz Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği (KARTİMDER) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uyaner ile dernek temsilcileri de yer aldı.