Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO, ITB BERLİN FUARI'NDA

ATO'NUN, "ITB BERLİN FUARI"NDA AÇTIĞI STANDI KKTC CUMHURBAŞKANI TATAR İLE KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI ERSOY ZİYARET ETTİ.

 

ATO BAŞKANI BARAN VE BERABERİNDEKİ ATO HEYETİ, DÜNYANIN EN BÜYÜK TURİZM FUARLARI ARASINDA YER ALAN ITB BERLİN'DE, ANKARA'NIN BAŞTA SAĞLIK OLMAK ÜZERE TURİZM POTANSİYELİNİ ULUSLARARASI ALANDA TANITMAK ÜZERE ÇALIŞMALARDA BULUNUYOR.

 

BARAN: "ANKARA'NIN TURİZMDE DE DÜNYA MARKASI OLMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

 

6 Mart 2024- Ankara Ticaret Odası (ATO) dünyanın farklı ülkelerinin seyahat, turizm ve konaklama sektörlerini bir araya getiren, turizm profesyonelleri, firmalar, bürokratlar ve seyahat meraklısı binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Berlin Uluslararası Turizm Borsası Fuarı'nda (ITB Berlin), Başkent'in turizm potansiyelini tanıtmak üzere stant açtı. Fuarda büyük ilgi gören ATO'nun standını Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da ziyaret etti. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, dünyanın en büyük turizm ticaret fuarında Ankara'nın tanıtımı konusunda görev üstlenmiş olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, "Ankara'nın turizmde de dünya markası olması için çalışıyoruz" dedi.

 

ATO'dan yapılan yazılı açıklamada, Ankara Ticaret Odası'nın, dünyanın birçok ülkesinden oteller, tur operatörleri, sistem sağlayıcıları, havayolları, araç kiralama şirketlerinin katıldığı, Almanya'nın Başkenti Berlin'de 5-7 Mart tarihleri arasında düzenlenen ITB Berlin Fuarı'nda kurduğu yaklaşık 30 metrekarelik stantla, "Kongre ve Ziyaretçi Bürosu" markası altında Ankara'nın turizm potansiyelini, "Health Ankara" markası altında da sağlık turizmi potansiyelini tanıtacağı bildirildi.

 

ATO'nun açtığı stantta, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Temel Aktay ve Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Ömer Çağlar Yılmaz ile birlikte ziyaretçileri ağırlayan ATO Başkanı Baran,  "Yaklaşık 168 bin üyemizin tamamını doğrudan ya da dolaylı olarak etkileyen turizm sektörünün canlanması amacıyla şehrimizin tanıtımını üstlenmekten büyük mutluluk duyuyoruz. İnanıyoruz ki bir ülkenin Başkenti ne kadar çok turist alırsa, ülkenin diğer illerinin turizm gelirleri de katlanarak artar. Bu hedefle Ankara'nın sağlık, fuar ve kongre turizmi alanında bir dünya markası olması için çalışıyoruz" dedi.