Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN'DAN BOYKOT AÇIKLAMASI

BARAN, KAFE, RESTORAN VE LOKANTALARDAKİ FİYAT ARTIŞLARINA YÖNELİK BOYKOTA İLİŞKİN SOSYAL MEDYA HESABI ÜZERİNDEN BİR AÇIKLAMA YAPTI.

 

19 NİSAN 2024- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran kafe, restoran ve lokantalardaki fiyat artışlarına yönelik boykota ilişkin sosyal medya platformu X hesabı üzerinden bir açıklama yaptı.

 

Baran, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Son dönemde dünyanın en büyük sorunu haline gelen fiyat artışları, ülkemizde tüm sektörlerimizi ve ticaretimizi etkiliyor. Hükümetimiz enflasyonla mücadeleyi kararlılıkla yürütüyor. Enflasyonla mücadelenin bir süreç olduğunu biliyoruz. Bu dönemde sabırlı olmamız gerektiğini de çok iyi biliyoruz. Enflasyonla mücadele politikaları konusunda, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğindeki hükümetimize, ekonomi yönetimimize güveniyor ve yürekten destekliyoruz. Yiyecek-içecek sektöründe faaliyet gösteren işletmelerimiz, ürünlerin tüketiciye ulaştığı son aşamanın temsilcileri durumundalar. Her sektörde olduğu gibi yiyecek-içecek sektöründe de fırsatçılık yapanlar olabilir. Kötü örnek hiçbir zaman örnek değildir. Ticaret Bakanlığımız da fahiş fiyat uygulamalarına karşı denetimlerini yoğun bir şekilde sürdürerek, cezai yaptırımlarına devam ediyor. Sosyal medyada yiyecek-içecek sektörüne karşı başlatılan boykot çağrısı, sektördeki işletmelerimizin tümünü töhmet altında bırakarak, hem yiyecek-içecek sektörüne hem de ilişkili tüm sektörlere ve ticaretimize zarar verecektir. Ayrıca, bu yaklaşım binlerce işletme ve yüzbinlerce çalışanın mağduriyet yaşamasına yol açacaktır. Ticaret hayatı bir bütündür ve fiyat artışlarıyla mücadeleye boykot ile değil ancak birlik ve beraberlik içinde katkı sağlanabilir" dedi.