Görüşlerinizi
Paylaşın
12. KOMİTE -
KOZMETİK ÜRÜNLER İMALAT VE SATICILARI MESLEK KOMİTESİ
ATO'NUN DEPREM İÇİN YARDIM TIRLARI YOLA ÇIKTI

ATO BAŞKANI BARAN: "İLK ETAPTA TOPLANAN YARDIMLARI BUGÜN YOLA ÇIKARDIK, ÜYELERİMİZİN DE DESTEĞİYLE ATO OLARAK YARDIMLARA DEVAM EDECEĞİZ"

 

7 Şubat 2023- Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Ankara Valiliği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile koordinasyon içinde oluşturduğu "ATO Deprem Yardım Masası"na Ankara Ticaret Odası üyeleri tarafından ulaştırılan yardımlar,  tırlara yüklenerek, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ve Yönetim Kurulu Üyeleri'nin dualarıyla deprem bölgesine doğru yola çıkarıldı. Ankara Ticaret Odası'nın 3 bin battaniyeden oluşan bir diğer yardımı da AFAD'ın "Deprem Koordinasyon Merkezi"ne teslim edilmek üzere bölgeye gönderildi.

 

ATO Başkanı Gürsel Baran, yazılı bir açıklama yaparak, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ayrı il'i etkileyen depremle ilgili Ankara Ticaret Odası olarak yürüttükleri yardım çalışmaları hakkında bilgi verdi. Baran açıklamasında, depremin ardından "Deprem Yardım Masası" oluşturduklarını ve ATO üyelerinin tek yürek olarak, deprem bölgesine yardım için harekete geçtiklerini belirtti. Baran, "Üyelerimiz büyük bir dayanışma içinde bölgenin ihtiyaç duyacağı malzemeleri temin etmek üzere teyakkuza geçti." dedi

 

ATO'nun ağırlıklı olarak GİMAT'ta faaliyet gösteren üyelerinin bebek maması, sütü ve bezinin olduğu ilk tırı sabah saatlerinde yola çıkardığını kaydeden Baran, içinde yatak, yorgan, battaniye, ısıtıcı, kaban, mont, ayakkabı, giyim eşyası, su, süt, gıda ve hijyen malzemelerinin yer aldığı üç tırı da Ankara Valiliği tarafından yönlendirilen deprem bölgesine gönderdiklerini ifade etti. Baran, dört tırın yanı sıra 3 bin battaniyenin yer aldığı bir diğer yardımı da ATO olarak temin edip, AFAD Deprem Koordinasyon Merkezi'ne iletilmek üzere gönderdiklerini söyledi.

 

ATO Başkanı Baran, "Cumhuriyet tarihimizin ve dünyanın en büyük afetlerinden birini yaşadık. Depremin yıktığı 10 ayrı ilde eşimiz, dostumuz, kardeşimiz, arkadaşımız, hemşehrimiz, vatandaşımız var. Depremin ardından hemen üyelerimize çağrı yapıp yardım masası kurduğumuz bilgisini verdik. Üyelerimiz akın akın arayarak yardım yapmak istediklerini iletiyor. Bunlarla tek tek ilgileniyor, yardımları AFAD'a iletilmek üzere Valiliğimizin bilgisiyle koordine etmeye çalışıyoruz. Tüm önemli zamanlarda bir araya gelerek tüm gücünü ihtiyacı olan için yönlendirebilen bir milletin ferdi olmaktan büyük onur duyuyorum. İlk yardımları bugün İskenderun, Hatay ve Adıyaman'a yola çıkardık. Hem üyelerimizden hem Ankara Ticaret Odası olarak kendi bütçemizden hazırlayacağımız yardımlara devam edeceğiz. Üyelerimiz deprem bölgelerinden otobüslerle ücretsiz olarak depremzedeleri taşıma çabasında. Yine üyemiz olan oteller ücretsiz hizmet vermek üzere hazırlığını yapıyor. Üyemiz olan yapı denetim ve yapı laboratuvar firmaları Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda hasar tespiti çalışmalarına gönüllü olarak destek veriyor. Böylesine büyük bir afetin yaraları ancak birlik ve beraberlikle sarılabilir. Depremden zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, yaralılarımıza acil şifa ve hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum." dedi.

 

-"ATO DEPREM YARDIM MASASI" TELEFON HATLARI-

 

Ankara Ticaret Odası üyeleri, (312) 201 83 36, (312) 201 83 37,   (312) 201 83 86  (312) 201 83 87 numaralı telefon hatlarından "ATO Deprem Yardım Masası"nı 7/24 arayıp, yardımların koordinasyonu konusunda bilgi ve destek alabiliyor.