Görüşlerinizi
Paylaşın
17. KOMİTE -
TEKSTİL - TUHAFİYE - MEFRUŞAT MESLEK KOMİTESİ
2013-2018 ÇALIŞMA DÖNEMİNİN SON MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

-ANKARA TİCARET ODASI'NIN 2013-2018 ÇALIŞMA DÖNEMİNİN SON MECLİS TOPLANTISINDA KONUŞAN ATO BAŞKANI BARAN, "GÖREV SÜREMİZ BOYUNCA VADETTİĞİMİZDEN FAZLASINI YAPTIK, ORTAYA KOYULAN VİZYON ODAMIZI DAHA İLERİYE TAŞIDI" DEDİ.

-YENİDEN ADAY OLMAYACAĞINI AÇIKLAYAN ATO MECLİS BAŞKANI NURİ GÜRGÜR, MECLİS'E VEDA ETTİ.

 

30 MART 2018 - Ankara Ticaret Odası'nın 2013-2018 çalışma döneminin son meclis toplantısı yapıldı. Meclis üyelerine hitap eden ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, 2016 Aralık ayından bu yana gerçekleştirdikleri faaliyetleri anlattı.

Göreve başladıkları 8 Aralık 2016 tarihinin ATO için milat olduğunu söyleyen Baran, "Görev süremiz boyunca vadettiğimizden fazlasını yaptık, ortaya koyulan vizyon Odamızı daha ileriye taşıdı" dedi.

-BEŞ YILDIZLI HİZMET-

TOBB Akreditasyon Kurulu tarafından yapılan denetimlerde, akreditasyon standardı kriterlerini eksiksiz yerine getirerek "A sınıfı" oda olma başarısını gösterdiklerini söyleyen Baran, "Hizmet kalitesi açısından beş yıldızlı hizmet sunduğumuz tescillenmiş oldu. Emeği geçen herkesi kutluyorum" diye konuştu.

Çalışmalarının merkezinde ATO üyelerinin yer aldığını vurgulayan Baran, meslek komitelerinin tespit ettiği sorunları ve talepleri ilgili mercilere ileterek çözümü yönünde çalışmalar yürüttüklerini bildirdi. Üyelere yönelik eğitim çalışmalarından da söz eden ATO Başkanı Baran, şöyle konuştu:

"Değişimin hızlı yaşandığı dünyamızda şirketlerin güçlü, dinamik bir şekilde varlıklarını sürdürmesi ve çalışmalarını verimlilik ilkesiyle yapabilmesine katkı sağlamak için eğitimin gerekliliğine inanıyoruz. ATO bünyesinde gerçekleştirdiğimiz eğitim çalışmalarının bir bölümü gençlerin istihdamını artırmaya yönelik. Bir bölümü de üyelerimiz ve onların çalışanlarının gelişmesi ve yenilenmesine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirildi. Ticareti geliştirmek ve istihdamı artırmak konuları çalışmalarımız en başında yer aldı."

Baran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı istihdam seferberliğine katıldıklarını, Ankara'nın dış ticarette gelişimini sağlamaya yönelik çalışmalar yürüttüklerini, sağlık ve kongre turizminin gelişimi konularının da çalışmaları arasında yer aldığını anlattı.  

-"SEÇİMLER HİZMET YARIŞIDIR"-

ATO seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Baran, "Seçimler hizmet yarışlarıdır. Bu yarışlarda aslolan bu koltuklarda üyelere yönelik hizmet vermektir. Bu bir bayrak yarışıdır. Biz aldığımız bayrağı koşar adımlarla ileriye taşıdık. İnşallah bu bayrak daha da ilerilere taşınacak" dedi.

-"ATO, TARİHİNİN EN ŞEFFAF SEÇİM SÜRECİNİ YAŞIYOR"-

ATO'nun, tarihinin en şeffaf seçim sürecini yaşadığına dikkati çeken Baran, üye sicil kayıtlarını Odanın Internet sitesi üzerinden üçüncü kişilerin paylaşımına açtıklarını belirterek, "Seçimle ilgili liste almak isteyip de alamayan kimse yok çok şükür. Her şey açık, şeffaf bir şekilde yürütülüyor. Bu demokratik bir yarış ve sektörünü en iyi şekilde temsil eden sandıklardan çıkacak. Sektörünün temsilcisi olarak seçilen herkesin de başımızın üstünde yeri var" diye konuştu.  

Baran, çalışmalarından dolayı tüm yönetim kurulu, meclis ve komite üyelerine teşekkür etti. Konuşmaların ardından ATO Meclis Başkanı Nuri Gürgür ve ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, 2013-2018 çalışma döneminde Oda'nın faaliyetlerine yaptıkları katkılardan dolayı komite ve meclis üyelerine, zeytin dalı figürlü plaket takdim ettiler.

-MECLİS BAŞKANI'NDAN DUYGULU VEDA-

ATO Meclis Başkanı Nuri Gürgür, 2013-2018 çalışma döneminin son meclis toplantısında, seçimlerde aday olmayacağını açıkladı. Meclis üyelerine veda ederken duygulu anlar yaşayan Gürgür'ün konuşması ayakta alkışlandı. 2000 yılından bu yana ATO Meclis Başkanlığı görevini yürüttüğünü söyleyen Gürgür, "13 Nisan itibariyle meclis başkanlığı görevimi noktalıyorum. Seçime katılacak olan tüm arkadaşlarıma başarılar dilerim" dedi.


ATO eski Başkanı Salih Bezci'nin de aralarında bulunduğu bazı meclis üyeleri de yeniden aday olmayacaklarını açıklayarak meclise veda ettiler.