Görüşlerinizi
Paylaşın
2. KOMİTE -
KONFEKSİYON - HAZIR GİYİM - TRİKO MESLEK KOMİTESİ
ATO SEÇİMLERİNDE İLK AŞAMA TAMAMLANDI

-ATO, KATILIM ORANININ EN YÜKSEK OLDUĞU SEÇİMİ YAPTI.

-ATO SEÇİMLERİNDE 20 BİN 268 ÜYE OY KULLANDI.

-GÜRSEL BARAN, BOYA SATICILARI VE İMALATÇILARI MESLEK KOMİTESİ'NDEN MECLİS ÜYESİ SEÇİLDİ.

-ANKARA VALİLİĞİ'NİN ALDIĞI GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİYLE SEÇİM HUZUR ORTAMINDA TAMAMLANDI.

-ATO BAŞKANI BARAN: "ÜYELERİMİZ ODALARINA SAHİP ÇIKTI. BÜYÜK KATILIM GÖSTEREREK TEMSİLCİLERİNİ SEÇTİ."

 

15 NİSAN 2018 - Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) 157 bin üyesini temsil eden Meslek Komiteleri ve Meclis üyeliği seçimleri dün Söğütözü'ndeki Ankara Ticaret Odası Kongre ve Sergi Sarayı'nda (Congresium) gerçekleştirildi. 20 bin 268 üyenin oy kullandığı seçimler, ATO tarihinin en yüksek katılım oranlı seçimi olarak tarihe geçti.

ATO'nun dün gerçekleşen seçimlerinde, ATO üyelerinin oylarıyla 67 meslek komitesinin 181'i meclis üyesi olmak üzere 429 üyesi ve yedek üyeleri seçildi. ATO Kongre ve Sergi Sarayı'nın 2. ve 3 katında toplam 140 sandıkta oy kullanma işleminin yapıldığı seçimler saat 09.00'da başladı ve saat 17.00'da tamamlandı. Çankaya 4. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı denetiminde yapılan ve 420 kişinin sandık başında görev yaptığı seçimde, sandıkların kapanmasının ardından oy sayımı gerçekleştirildi ve geçici seçim sonuçları açıklandı.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, 45 No'lu Boya Satıcıları ve İmalatçıları Meslek Komitesi'nden meclis üyesi seçilerek boya satıcıları ve imalatçılarının temsilcisi oldu.

-"ATO ÜYELERİ ODALARINA SAHİP ÇIKTI"-

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO'nun tarihinin en yüksek katılım oranlı seçimini, Ankara Valiliği'nin aldığı geniş güvenlik önlemleri sayesinde, huzur ve güven ortamında tamamladığına dikkat çekerek, Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz ve tüm emniyet güçlerine teşekkür etti.

ATO seçimlerine yoğun katılım olmasının önemine dikkat çeken Baran, "ATO'nun en şeffaf seçim sürecini yaşadık. Üyelerimiz odalarına sahip çıktı. Büyük katılım göstererek temsilcilerini seçti." dedi.

-CUMA GÜNÜ SANDIK TEKRAR KURULACAK-

ATO Meslek Komitesi ve Meclis üyelikleri seçimi geçici sonuçları, 16 Nisan 2018 Pazartesi mesai bitimine kadar ATO Hizmet Binası'nda ilan edilecek. Bu sürede seçim sonuçlarına yapılan itirazlar Çankaya 4. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından incelenerek karara bağlanacak. İlan edilen bu kararlara karşı İl Seçim Kurulu Başkanlığı'na 18 Nisan 2018 Çarşamba mesai bitimine kadar itirazda bulunulabilecek. ATO Meslek Komitesi ve Meclis üyeliğine seçilen tüzel kişilerin gerçek kişi temsilcileri 19 Nisan 2018 Perşembe günü odaya bildirilecek.

Meclis seçimlerinin kesinleşmesinin ardından belirlenen üyelerle Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ile Yönetim Kurulu'nun asıl ve yedek üyeleri, Disiplin Kurulu'nun asıl ve yedek üyeleri ve Birlik Genel Kurulu delege seçimleri, 20 Nisan Cuma günü saat 09.00-13.00 saatleri arasında ATO Yönetim Kurulu Toplantı Salonu'nda yapılacak.