Görüşlerinizi
Paylaşın
2. KOMİTE -
KONFEKSİYON - HAZIR GİYİM - TRİKO MESLEK KOMİTESİ
ATO, 2019 YOL HARİTASINI ÜYELERLE İSTİŞARE ETTİ.

-ATO BAŞKANI BARAN BAŞKANLIĞINDA, YÖNETİM KURULU ÜYELERİ KOMİTE, KOMİSYON VE ÇALIŞMA GRUBU BAŞKANLARI BİRARAYA GELEREK 2018 YILINI DEĞERLENDİRİRKEN, 2019 YILI PLANLARINI ELE ALDI. 

-ATO BAŞKANI BARAN: "2019 YILI PROGRAMIMIZI ÜYELERİMİZİN İHTİYAÇ VE BEKLENTİLERİ, YENİ EKONOMİ PROGRAMI'NIN İŞARET ETTİĞİ YÖN VE 2023 HEDEFLERİ DOĞRULTUSUNDA HAZIRLAYACAĞIZ" 

23 ARALIK 2018- Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara ekonomisine yön veren Ankara Ticaret Odası'nın çalışmalarını "ortak akıl" ve "istişare" kültürüyle sürdürdüğünü belirterek, "2019 yılı programımızı üyelerimizin ihtiyaç ve beklentileri, Yeni Ekonomi Programı'nın işaret ettiği yön ve 2023 hedefleri doğrultusunda hazırlayacağız" dedi. 

ATO'nun Yönetim Kurulu Üyeleri, 67 Meslek Komitesi, 5 Komisyonu, 2 de Çalışma Grubu'nun Başkanları, Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran başkanlığında "28. Dönem Komite, Komisyon ve Çalışma Grupları İstişare Toplantısı"nda bir araya geldi2018 yılının değerlendirilerek, 2019 yılı planlarının ele alındığı toplantının açılışında konuşan ATO Başkanı Baran, dünya ve Türkiye ekonomisindeki gelişmeler hakkında bilgi verdi. Ağustos ayında yaşanan ekonomik kuşatmayla başlayan dalgalanmanın hükümetin aldığı tedbirler sayesinde rahatlamaya döndüğünü anlatan Baran, "Sancılı bir coğrafyanın ortasındayız. Dünyada ekonomik ve politik güç savaşları devam ediyor. Türkiye her şeye rağmen bölgesinde ekonomik ve siyasi istikrarı koruyan bir güç olarak varlığını koruyor" dedi. 

"GELECEK VİZYONUNU BİRLİKTE OLUŞTURACAĞIZ"

Dünyanın dördüncü sanayi devrimi dönemine geçtiğini ve Türkiye'nin bu sürecin dışında kalamayacağını ifade eden Baran, ATO'nun bu süreçte, komite, komisyon ve çalışma gruplarıyla birlikte üyelerine ve Ankara'ya öncülük etmeyi sürdüreceğini söyledi. Üye odaklı bir yönetim anlayışıyla çalışmalar yaptıklarına dikkat çeken Baran, "Bu çalışmalara yenilerini ekleyeceğiz. Ankara Ticaret Odası'nın gelecek vizyonunu oluştururken üyelerimizle beraber Ankara'yı kapsayan bir anlayışla konuya yaklaşıyoruz. Bu vizyonu, sizleri dinleyerek, istişare ederek, ortak akılla ve birlikte oluşturacağız" diye konuştu. Baran, ATO'nun 67 meslek komitesinin üyelerin temsilinde çok önemli görevler üstlendiğini ve sektörlerinin sesi olduklarını söyledi.        

Baran'ın açılış konuşmasının ardından,  Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Üyesi Dr. Mehmet Karabay'ın moderatörlüğünde 28.Dönem Komite, Komisyon ve Çalışma Grubu Başkanları, görüş, öneri, talep ve isteklerini istişare ederek, sektörlerine ilişkin istişarede bulundu. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran başkanlığındaki toplantıya ATO Başkan Yardımcıları Halil İbrahim Yılmaz ve Temel Aktay, ATO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Murat Ülkü Karakuş, Yönetim Kurulu Üyeleri Adem Ali Yılmaz, Halil İlik, Mehmet Fatih Çetinkaya, Nihat Uysallı, Nuh Acar, Süleyman Ekinci ile ATO'nun Komite, Komisyon ve Çalışma Grubu Başkanları katıldı.