Görüşlerinizi
Paylaşın
2. KOMİTE -
KONFEKSİYON - HAZIR GİYİM - TRİKO MESLEK KOMİTESİ
ATO'DAN ÜYELERİNİ RAHATLATAN KARAR...

"AİDAT ÖDEMELERİ EKİM AYINA ERTELENDİ"

"ATO ÜYELERİNİN HAZİRAN AYINDA ÖDEMESİ GEREKEN YILLIK VE MUNZAM AİDATLAR, KORONAVİRÜSÜN PİYASALARDA YARATTIĞI OLUMSUZ ETKİ NEDENİYLE 2020 YILI EKİM AYINA ERTELENDİ"

ATO BAŞKANI BARAN: "ÜYELERİMİZ AİDAT BORÇLARINI DÜŞÜNMESİN SAĞLIKLARINA ODAKLANSIN. BU DÖNEMDE HEPİMİZ BİRLİK, BERABERLİK VE DAYANIŞMA İLE HAREKET EDECEĞİZ. SÜRECİ EN AZ ZARARLA ATLATIP DAHA DA GÜÇLENMİŞ OLARAK ÇIKACAĞIZ."

27 MART 2020-Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) üyelerinin talepleri doğrultusunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne (TOBB) yaptığı başvuru, Ticaret Bakanlığı izni ile sonuçlandı. ATO üyelerinin Haziran ayında ödemesi gereken yıllık üyelik aidatı ve munzam aidat, gecikme zammı ve faiz tahakkuk ettirilmeden Ekim ayına ertelendi. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, koronavirüsle mücadele sürecinde ATO üyelerinin sağlıklarına odaklanmaları için aidatları ertelediklerini belirterek, "Aidatların ertelenmesi yerinde bir karar oldu. Üyelerimiz aidat borçlarını düşünmesin sağlıklarına odaklansın. Bu dönemde hepimiz birlik, beraberlik ve dayanışma ile hareket edeceğiz. Süreci en az zararla atlatıp daha da güçlenmiş olarak çıkacağız." dedi.

ATO tarafından yapılan yazılı açıklamada,  tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüsle mücadele sürecinde piyasalarda oluşacak ekonomik daralmanın ticari hayat üzerindeki etkilerinin en az düzeyde hissedilmesi için yapılan çalışmalara her gün bir yenisinin eklendiği bildirildi. Üyelerinin taleplerini dikkate alan ATO Yönetimi tarafından yıllık üyelik aidatları ve munzam aidatlarının ileri tarihe ertelenmesi için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne başvuru yapıldığı belirtilen açıklamada, konuyla ilgili Ticaret Bakanlığı'nın izninin de alındığı kaydedildi.

Bu girişim sonucunda, ATO üyelerinin Haziran ayında ödemesi gereken yıllık üyelik aidatı ile munzam aidatın ilk taksitleri, gecikme zammı ve faiz tahakkuk ettirilmeden, Ekim ayına ertelendi.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, koronavirüsle mücadele sürecinde ATO üyelerinin sağlıklarına odaklanmaları için aidatları erteleme kararı aldıklarını belirterek, "Bu konuda yaptığımız girişimler olumlu sonuç verdi ve üye aidatları Ekim ayına ertelendi" dedi.

Baran, şunları söyledi:

"Koronavirüse karşı amansız mücadele verdiğimiz bu süreçte hepimiz elimizden gelenin en iyisini yapmalı ve ekonomik daralmanın en düşük seviyede kalması için çalışmalıyız. Ankara Ticaret Odası olarak, tüm üyelerimizin komiteleri aracılığıyla bizlere ilettiği konulara tek tek eğildik, çözüm önerileri için ilgili konuları mercilere ulaştırdık. Aidat ödemelerinin de bu kapsamda ertelenmesi çok yerinde bir karar oldu."