Görüşlerinizi
Paylaşın
2. KOMİTE -
KONFEKSİYON - HAZIR GİYİM - TRİKO MESLEK KOMİTESİ
ATO BAŞKAN YARDIMCISI YILMAZ, KIZILAY METRO ÇARŞISI İŞLETMECİLERİNİN SORUNLARINI DİNLEDİ

YILMAZ: "TİCARETİN DEVAMI İÇİN ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ"

YILMAZ: "TİCARET VE TURİZMİ GELİŞTİRMEK VE İSTİHDAMI ARTIRMAK İÇİN YEREL MARKALARIN KORUNMASI ÖNEMLİ

23 EYLÜL 2021-Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, ATO 2 No'lu Konfeksiyon-Hazır Giyim-Triko Meslek Komitesi Üyeleri ile Kızılay Metro Çarşısı'nda faaliyet gösteren üyelerle bir araya gelerek aktardıkları sorunları dinledi. Yılmaz, "Ticaretin devamı için üyelerimizin yanındayız" dedi.

ATO Başkan Yardımcısı Yılmaz, ATO'da gerçekleşen sektörel istişare toplantısında yaptığı konuşmada, Ankara Ticaret Odası'na bağlı 67 Meslek Komitesi ve bu komitelere kayıtlı üyelerinin sorunlarını yakından takip ettiklerini belirterek, "Ankara Ticaret Odası olarak kanunun verdiği yetkiler çerçevesinde üyelerimizin hak ve menfaatlerini savunuyoruz. Komitelerimiz aracılığıyla çözüm önerilerimizi ortaya koyup, konunun takipçisi oluyoruz" diye konuştu.

Kızılay bölgesinde bulunan ATO üyelerinin Gezi Parkı eylemleri, 15 Temmuz Darbe Girişimi, Ankara- Kızılay bombalı saldırı ve son olarak da Koronavirüs pandemisi nedeniyle üst üste zor günler yaşadığını kaydeden Yılmaz, "Ticaretin devamı için üyelerimizin yanındayız. Bulundukları bölgelerde sorunlarını ve çözüm önerilerini en iyi kendileri biliyorlar. Bağlı bulundukları Komiteler aracılığıyla bizlere ilettikleri sorunları takip ediyoruz." dedi.

Ankara'nın dünya çapında bir turizm destinasyonu haline gelmesi sürecinde ticari markaların ve markalaşmanın önemine dikkat çeken Yılmaz, "Dünyanın iletişim teknolojilerinin gelişmesiyle küresel köye dönüştüğü bir dönemde ticaret ve turizmi geliştirmek ve istihdamı artırmak için yerel değerler taşıyan markaların korunması çok önemli" diye konuştu.

Belediye mülklerinde kiracı olarak faaliyet sürdüren işletmelerin, kira artışı ve diğer konularda kamu kurumlarını emsal alması gerektiğine de vurgu yapan Yılmaz, şunları söyledi:

"Kızılay bölgesi hak ettiği değere kavuşamadı. Başkentlilerin ve turistlerin ziyaret edip zaman geçirebildiği, alışveriş yaptığı bir merkez haline gelmesi için bu bölgenin özellikle de Kızılay Metro Çarşısı'nın bir kültür merkezi haline dönüştürülmesi gerekir. Bu dönüşüm Kızılay'ın kan kaybetmesini engelleyeceği gibi, metro yolcu sayısını da artırır"

ATO Başkan Yardımcısı Yılmaz'ın Başkanlık ettiği istişare toplantısına, ATO 2  No'lu Konfeksiyon-Hazır Giyim-Triko Meslek Komitesi Meclis Üyesi Osman Nuri Baybaş, Komite Üyeleri Ali Yalçın ve Erol Kurt, Kızılay Metro İstasyonu Çarşısı temsilcileri Recep Yavuz ve Hakan Salur katıldı. Yavuz ve Salur toplantıda, çarşı işletmelerinin gündeminde yer alan sorunları aktardı.