Görüşlerinizi
Paylaşın
2. KOMİTE -
KONFEKSİYON - HAZIR GİYİM - TRİKO MESLEK KOMİTESİ
ATO MECLİS BAŞKANLIĞI'NA MUSTAFA DERYAL SEÇİLDİ

15 Kasım 2022-Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) Meclis Başkanlığı görevine Mustafa Deryal seçildi.

Yönetim Kurulu Başkan ve üyelerinin seçiminin ardından ilk toplantısını gerçekleştiren ATO Meclisi'nde, Meclis Başkanı ile Başkanlık Divanı seçimi yapıldı. Mustafa Deryal ve Recai Kesimal'ın meclis başkanlığına aday olduğu toplantıda iki liste yarıştı. Deryal, 189 meclis üyesinin oy kullandığı seçimde oyların 131'ini alarak Meclis Başkanı seçildi. Deryal'in listesinde yer alan Vecdet Fehmi Şendil ve Ali İhsan Özdemir Meclis Başkan Yardımcısı olurken, Ayşe Nilay Çelik de Katip Üye olarak seçildi.

Meclis üyelerinden Alaattin Doğan, Ahmet Gültan ve Ömer Faruk Kayaaslan da yapılan oylamada Hesapları İnceleme Komisyonu Üyesi olarak görev aldılar. 

"TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU TEKRAR DELEGE"

TOBB Genel Kurulu delege seçimlerinde halen TOBB Başkanlığı görevini yürüten M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Ticaret Odası Delegesi olarak yeniden seçildi. TOBB Genel Kurul Delegeleri şu isimlerden oluştu:

Mustafa Deryal, Halil İbrahim Yılmaz, Erdoğan Özegen, Ali Efe Bezci, Ceyhan Gündüz, Fırat Aslanbaş, Hakan Beker, Hakan Bilgin, Halil Yavuz, Kadir Karapınar, Levent Kırbaş, Macide Özge Kuzu, Mehmet Emin Başer, Mehmet Naci İlci, Mehmet Özbey, Metin Demir, Murat Kopan, Murat Ülkü Karakuş, Mustafa Tekeli, Mücahit Şentürk, Sıtkı Öztuna, Ümit Kılıç, Vecdet Fehmi Şendil, Zeki Kara