Görüşlerinizi
Paylaşın
2. KOMİTE -
KONFEKSİYON - HAZIR GİYİM - TRİKO MESLEK KOMİTESİ
ATO BAŞKANI BARAN'DAN ATATÜRK'ÜN ANKARA'YA GELİŞİNİN 103. YIL DÖNÜMÜ MESAJI

26 ARALIK 2022 -  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 103. yılını kutlayarak, "27 Aralık, Atatürk'ün Ankara'ya ayak bastığı ve Türk milletinin kaderinin değiştiği günün adıdır. O gün İstiklal mücadelesinin merkezi olan Ankara'nın iş dünyası olarak, aynı mücadeleyi ekonomi cephesinde sürdürmeye, birlik ve beraberlik içinde ülkemizin kalkınma ve ilerlemesine katkı sağlamaya devam ediyoruz."

 

ATO Başkanı Baran, Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 103. yılını bir mesaj yayımlayarak kutladı. Baran mesajında, Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin, Türk milletinin yeniden doğuşunun tarihi olduğunu belirterek şunları söyledi:

 

"Ankara, taşıyla, toprağıyla ve en önemlisi insanıyla çok kıymetli ve bereketli bir şehir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bundan tam 103 yıl önce Ankara'yı milli mücadeleye merkez seçmesini sağlayan mücadele ruhu hala Ankaralıların kalbinde yaşıyor ve nesilden nesile aktarılıyor. 27 Aralık, Atatürk'ün Ankara'ya ayak bastığı ve Türk milletinin kaderinin değiştiği günün adıdır. O gün İstiklal mücadelesinin merkezi olan Ankara'nın iş dünyası olarak, aynı mücadeleyi ekonomi cephesinde sürdürmeye, birlik ve beraberlik içinde ülkemizin kalkınma ve ilerlemesine katkı sağlamaya devam ediyoruz. Türk milletinin istiklal mücadelesinin sembolü haline gelen 27 Aralık'ı gururla kutluyorum. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk, beraberinde Ankara'ya gelen Heyet-i Temsiliye üyeleri ve İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum" dedi.